۸ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۰۶
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83766453
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سیاست مهاجرتی جدید مکزیک برای مقابله با کرونا

تهران-ایرنا- دولت مکزیک با هدف کنترل شیوع کرونا تقریبا تمامی مراکز مهاجران را طی پنج هفته گذشته تعطیل کرد و بیشتر این مهاجران به کشورهایشان انتقال یافتند.

رسانه‌های غربی از مکزیکوسیتی گزارش دادند، دولت مکزیکوسیتی در راستای مهار همه‌گیری این ویروس تدابیر گسترده و مختلفی را در دستورکار خود قرار داده که از آن جمله تخلیه ۶۶۵ مرکز مهاجران که میزبان ۳۷۵۹ نفر بودند، است.

تاکنون ۳۶۵۳ مهاجر در مکزیک به کشورهایشان(گواتمالا، هندوراس و الساوادور) بازگردانده شده‌اند تا اقدامی موثر برای جلوگیری از شیوع کرونا در میان مهاجران انجام شود.

این درحالی است هنوز برخی پناهگاههای غیردولتی در مکزیک فعال می‌باشند که میزبان مهاجران هستند.

پیش از این مقامات مکزیکی نسبت به شیوع کرونا در میان مهاجران این کشور ابراز نگرانی کرده بودند. بیشتر این مهاجران که از کشورهای آمریکای مرکزی بودند، هدفشان رسیدن به خاک آمریکا از طریق مکزیک بوده است.

مکزیک در حالی مهاجران را به کشورهایشان بازگردانده که آمریکا نیز اخیرا بیش از ۸۰ شهروند گواتمالا را به کشورشان بازگرداند که اندکی بعد مشخص شد به کرونا مبتلا بودند.

همزمان با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در مکزیک و کمبود نیرو در بیمارستان‌ها، کادر درمانی بالای ۶۰ سال این کشور که پیش تر مجبور شده بودند به دلیل سن‌ِشان در منازل بمانند، اخیرا به بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی فرا خوانده شدند.

«آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» رئیس‌جمهوری مکزیک اخیرا از کادر درمانی سنین ۶۰ تا ۶۵ سال این کشور خواست به محل کارشان بازگردند و به دلیل کمبود احتمالی نیروی کار، به بیماران غیرکرونایی رسیدگی کنند.

تاکنون ۱۴ هزار و ۶۷۷ هزار نفر در سراسر مکزیک به کرونا مبتلا شده‌اند که ۱۳۵۱ فوتی داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =