۸ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۳
کد خبرنگار: 2554
کد خبر: 83766423
۰ نفر

برچسب‌ها

روزه برای چه کسانی مفیدتر است؟

تهران- ایرنا- یک متخصص طب ایرانی گفت: افرادی که دچار پرخوری و پرنوشی هستند یا مزاج سرد و تر دارند، بیشتر از بقیه افراد از روزه‌داری نفع می‌برند.

به گزارش روز دوشنبه معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ناصر رضایی پور اظهار داشت: بسیاری از بیماری‌های بشر در دوره معاصر بیماری‌های ناشی از پرخوری و کم تحرکی هستند. بیماری‌هایی مانند کبد چرب، پرفشاری خون، چاقی و نقرس که در طب ایرانی به آنها بیماری‌های ناشی از امتلا می‌گویند یعنی انباشتگی بدن از مواد زائد و روزه داری از این جهت می‌تواند تأثیر بسیار خوبی در کاهش مواد زائد بدن داشته باشد. وقتی در یک تعادل، مواد زائد از بدن خارج شود، این مساله به کاهش امتلا و انباشتگی نیز کمک می‌کند.

وی افزود: این انباشتگی در چهار خلطی که بدن را تشکیل می‌دهند از جمله در خلط خون مشاهده می‌شود.

این متخصص طب سنتی در خصوص اینکه روزه برای چه افرادی مفید است، گفت: افرادی که بیشترین نفع را در روزه داری می‌برند، کسانی هستند که دچار پرنوشی و پرخوری باشند یا مزاج سرد و تر دارند در این حالت روزه داری بهتر از هر داروی ضد چاقی یا کبد چرب یا هر چیز دیگری می‌تواند به سبک شدن بدن و دفع مواد زائد و رطوبت‌های زائد بدن کمک کند.

رضایی پور تاکید کرد: ممکن است در ابتدای روزه داری افراد به علت اینکه دچار کاهش انرژی و تشنگی می‌شوند، وارد مرحله سوخت و ساز چربی ‌شوند و ممکن است علائم گوارشی مانند بدبویی دهان ایجاد شود ولی بعد از گذشت چند روز کم کم شرایط بهتری پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه حتماً باید در طول ماه رمضان وزن کم کرد، گفت: در صورتی می‌توان فهمید که روزه داری خوبی داشته‌ایم که هر فردی بعد از ماه مبارک رمضان وزن کم کرده باشد و اگر در طول ماه مبارک نیم تا یک کیلو وزن کم شده باشد در این صورت متوجه می‌شویم که روزه‌داری خوبی را پشت سر گذاشته ایم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =