افزون بر۲هزارمیلیارد ریال برای صنایع انرژی بر پارسیان اختصاص یافت

بندرعباس- ایرنا- فرماندار پارسیان گفت: ۲ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار امسال برای بخش زیرساخت صنایع انرژی بر پارسیان درنظرگرفته شده است.

مجتبی رضاپور روز دوشنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان افزود: به صنایع انرژی بر پارسیان خوشبین هستیم و فرمانداری و اعضای شورای تامین و شورای اداری همگی به دنبال این هستیم که در مرحله نخست ریل گذاری و بیس کار این صنایع در مرحله درستی قرار گیرد.
وی بیان داشت: جامعه محلی که همواره حامی این طرح ملی (صنایع انرژی بر) بوده اند، باید به فکر آنها باشیم و از همه دستگاه های متولی خواست که با یکدیگر هماهنگ تر و منسجم تر عمل نمایند.
فرماندار پارسیان اظهارداشت: در شرایط سخت ناشی از تحریم و جنگ اقتصادی باید از تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی با تمام توان پیشگیری کرد.
رضاپور یادآورشد: در عرصه سرمایه گذاری نیز در پارسیان گام‌های بلندی برداشته شده و رو به توسعه و پیشرفت است.
وی بیان داشت: هیچ گونه مخاطره از سوی مجموعه مدیران شهرستان پارسیان وجامعه محلی برای سرمایه گذاران وجود نخواهد داشت.
این مسوول تاکیدکرد: از نظر وضعیت اقتصادی و اشتغال نیز در تلاش برای بهبود اوضاع هستیم و باید تامین کننده اشتغال برای پارسیان و به تبع آن برای استان و کشور باشیم.
وی اظهارامیدواری کرد: در سال جدید که مزین به نام جهش تولید است، شاهد اتفاق های خوب در صنایع و رشد وتوسعه شهرستان پارسیان باشیم.
در این نشست که با حضور مدیر عامل منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان و مشاور عالی رییس سازمان ایمیدور  برگزارشد، مسائل و مشکلات حوزه سرمایه گذاری و اشتغال، باحضور اعضای کارگروه و برخی از سرمایه گذاران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی ارزیابی شد.
صنایع انرژی بر پارسیان در محدوده ای افزون بر ۱۰هزار هکتار در شهرستان پارسیان هرمزگان واقع شده و تحت نظارت و مدیریت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران «ایمیدرو» اداره می شود.
کمک به صادرات غیرنفتی محصولات صنعتی تولیدشده، تامین نیازهای داخلی در زمینه صنایع اصلی مادر، استفاده از منابع گازی موجود در پارس جنوبی و شمالی، اشتغال زایی و رفع محرومیت از منطقه وکاهش هزینه های تولید به منظور تسهیل ورود کشور به بازارهای رقابتی جهانی از اهداف مرتبط بر ایجاد این منطقه ویژه اقتصادی می باشد.
این منطقه در سال ۸۹ مورد تصویب مجلس شورای اسلامی قرار گرفت و در سال ۹۰ ابلاغ شد و طبق برنامه و طرح جامعی که مورد تدوین قرارگرفته در سال یکهزارو ۴۱۴ در زمینه استقرار صنایع مورد بهره برداری قرار می گیرد.
 منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در سال ۹۶ به عنوان شرکت توسعه صنایع انرژی بر پارسیان جنوب در هرمزگان ثبت شد.
در چشم انداز منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان در غرب استان هرمزگان تولید ۱۸ میلیون تن پتروشیمی، ۴ میلیون تن فولاد، ۶۰۰ هزار تن آلومینیوم و ۳میلیون تن آلومینا پیش بینی شده است.
شهرستان پارسیان در فاصله ۵۰۰ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha