منوچین: هرچه قدر لازم باشد برای پیروزی در جنگ کرونا پول خرج می‌کنیم 

تهران- ایرنا- استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا روز دوشنبه به رغم اظهار نگرانی در مورد افزایش بدهی‌های ملی گفت: هرچه قدر لازم باشد برای پیروزی در جنگ کرونا پول خرج می‌کنیم. 

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، منوچین گفت: اگرچه افزایش بدهی‌های ملی یک نگرانی است اما با این وجود دولت قصد دارد با کنگره همکاری کند تا هر آنچه را برای پیروزی در "جنگ" بر علیه ویروس کرونا هزینه کند. 

وزیر خزانه داری آمریکا به شبکه خبری فاکس نیوز گفت: این یک جنگ است. ما در این جنگ پیروز خواهیم شد. اگر لازم به هزینه بیشتر باشد خرج می‌کنیم، و ما تنها می‌توانیم از عهده این جنگ بر آییم زمانیکه از حمایت دو طرف (جمهوریخواه و دموکرات) برخوردار باشیم. 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نرخ بهره پایین است و هزینه دریافت بدهی‌های اضافی کاهش می‌یابد. 

به گفته منوچین، با گذشت زمان باید نگاه دقیق‌تری به هزینه‌ها داشته باشند. 

وزیر خزانه داری آمریکا تاکیدکرد: ما هم اکنون در حال جنگ هستیم و باید از کارگران و تجارت آمریکایی محافظت کنیم و می‌خواهیم هر کاری را که لازم است انجام دهیم. 

منوچین پیش بینی کرد که اقتصاد ایالات متحده که هم اکنون به دلیل بیماری کرونا بیش از ۲۶ میلیون بیکار شدند، در سه ماهه سوم سال به دوران سابق خود باز خواهد گشت. 

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در هفته گذشته بسته نجات اقتصادی نزدیک به ۵۰۰ میلیارد دلاری را امضا کرد که در کنار بسته ۲/۲ تریلیون دلاری و سایر قوانین در پاسخ به شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است. 

در پی شیوع بیماری کووید ۱۹ در آمریکا تا کنون ۹۷۰ هزار و ۷۵۷ نفر در این کشور مبتلا به ویروس کرونا شدند و ۵۴ هزار و ۹۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۱۱۸ هزار و ۶۳۳ نفر بهبود یافته‌اند. 
 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =