افزون بر ۱۱ میلیارد ریال طلب گندمکاران هرمزگان پرداخت شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی هرمزگان گفت: از ابتدای آغاز خرید تضمینی گندم در استان (۲۵ فروردین ماه) تاکنون ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال پول به گندمکاران هرمزگان پرداخت شده است.

مسعود دشوارگر روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این مدت یک هزار و ۶۰۰ تُن گندم از کشاورزان هرمزگان خریداری شده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از خرید، پول به حساب گندمکاران واریز شده است.

وی افزود:امسال گندم دوروم به قمیت هر کیلوگرم ۲۶هزار ریال و گندم معمولی هر کیلوگرم ۲۵هزار ریال از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری می‌شود.

 دشوارگر خاطرنشان کرد:پیش بینی می کنیم تا پایان زمان خرید تضمینی گندم که تا تیرماه ادامه دارد، حدود ۴۷ هزار تن گندم از کشاورزان هرمزگان خریداری شود.

وی تعداد مراکز خرید تضمینی گندم در هرمزگان را ۱۴ مرکز اعلام کرد و گفت: از این شمار هفت مرکز در حاجی آباد، دو مرکز در شهرستان بندرعباس، دو مرکز در رودان، یک مرکز در میناب، یک مرکز در بستک و یک مرکز در شهرستان پارسیان راه اندازی شده است.

طبق اطلاعات سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان برداشت گندم از اواسط فروردین در این استان آغاز شده و تا خرداد ادامه دارد و امسال ۱۱ هزار و ۵۶۳ هکتار زمین کشاورزی در این منطقه به زیر کشت گندم رفته و پیش بینی می شود حدود ۵۲ هزار تن گندم از این اراضی برداشت شود.

شیرودی، چمران، سیروان، مهرگان و چمران ۲ از ارقام کشت شده در مزارع گندم استان هرمزگان است و شهرهای حاجی آباد، رودان، بستک، پارسیان، بندرعباس و میناب از مهم‌ ترین مناطق کشت گندم در این استان می باشد.

تولیدات محلی تنها ۳۵ درصد از نیاز این استان به محصول گندم را تامین می کند و کسری آن به میزان حدود ۲۴۰ هزار تن از استان های فارس، گلستان و خوزستان تامین می شود.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha