بیرکس: فاصله‌گذاری اجتماعی تا تابستان همراه شهروندان آمریکایی است

تهران- ایرنا- دکتر "دبورا بیرکس" هماهنگ کننده مقابله با کرونا در کاخ سفید روز یکشنبه گفت: فاصله‌گذاری اجتماعی که به دنبال شیوع ویروس کرونا برقرار شده باید تا تابستان رعایت شود.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، دکتر بیرکس با تاکید بر تلاش محققان برای کسب موفقیت در آزمایش‌ها گفت: فاصله‌گذاری اجتماعی در طول تابستان همراه ما خواهد بود تا مطمئن شویم از یکدیگر محافظت می‌کنیم.

هماهنگ کننده مقابله با کرونا در کاخ سفید به شبکه ان بی سی گفت: دولت فدرال و ایالت‌ها در مورد افزایش ظرفیت آزمایش (کرونا) پیشرفت کرده‌اند.

وی افزود: ما باید به موفقیت دست پیدا کنیم و آزمایش RNA (کیت تشخیص ابتلا به ویروس کرونا) به طور حتم در بهار و تابستان همراه ماه است.

به دنبال افزایش شیوع ویروس کرونا و اصرار دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای بازگشایی مشاغل تجاری برای کاهش تاثیر اقتصادی کرونا، کاخ سفید دستورالعمل‌های اخیر را برای ایالت‌ها به منظور بازگشایی بخش‌هایی از اقتصادشان صادر کرد.

در همین رابطه ایالت‌هایی مانند جورجیا، کارولینای جنوبی و اوکلاهما به تعداد محدودی از مشاغل اجازه بازگشایی داده‌اند.

در پی شیوع بیماری کووید ۱۹ در آمریکا تا کنون ۹۷۰ هزار و ۷۵۷ نفر در این کشور مبتلا به ویروس کرونا و ۵۴ هزار و ۹۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۱۱۸ هزار و ۶۳۳ نفر بهبود یافته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =