کاخ سفید: آمریکا با بحران بیکاری مانند دوران رکود بزرگ روبرو است

تهران- ایرنا- مشاور سابق اقتصادی کاخ سفید روز یکشنبه با هشدار در مورد تاثیر شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد گفت: کشور با بحران بیکاری روبه رو شده و این بحران مانند دوران رکود بزرگ اقتصادی است.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، "کوین هاست" گفت: ایالت متحده در حال مواجهه با رشد و بحران نرخ بیکاری در دوران شیوع ویروس کرونا است که این دوران در رقابت با دوران رکود اقتصادی است. 

هاست در گفت و گو با شبکه ‌ای بی‌سی ضمن تلاش قانونگذاران برای بازگشت سریع به وضعیت سابق اقتصادی گفت: اشتباه نکنید، این یک وضعیت واقعا وخیم است. 

رییس سابق شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید گفت: این بزرگترین شوک منفی است که اقتصاد ما تاکنون دیده است. ما با نرخ بیکاری هم اکنون مواجهه هستیم که روز به روز به نرخ‌هایی که در دوره رکود بزرگ دیدیم نزدیک می‌شود. 

وزارت کار آمریکا پنجشنبه گذشته اعلام کرد که با توجه به تاثیر بیماری کووید ۱۹ بر اقتصاد، شمار بیکاران کرونایی ایالت متحده به ۲۶ میلیون نفر رسیده است. 

وزارت کار آمریکا افزود که شمار بیکاری در هفته گذشته ۴. ۴ میلیون نفر و این رقم در هفته پیش از آن در حدود ۵.۲ میلیون نفر بوده است. 

به دنبال افزایش شیوع ویروس کرونا و بالارفتن شمار بیکاران در آمریکا، هم اکنون میلیون‌ها شهروند این کشور در تلاش برای حفظ مشاغل و پرداخت صورتحساب‌های خود هستند. 

افزایش شمار بیکاران به علت شیوع بیماری کرونا در حالی رخ می‌دهد که کارفرمایان آمریکایی مدعی هستند از پایان رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸- ۲۰۰۹ تا کنون ۲۲ میلیون شغل ایجاد کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =