۷ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۰۵
کد خبرنگار: 1250
کد خبر: 83765794
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مرحله دوم غربالگری کرونا در دماوند آغاز شد

تهران – ایرنا – رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند با اشاره به غربالگری ۱۱۳ هزار نفر از مردم شهرستان دماوند، گفت: هم اکنون با کمک کادر درمانی و بسیجیان شهرستان، مرحله دوم طرح غربالگری کرونا آغاز شده است و این شهرستان وضعیت مطلوبی دارد.

به گزارش ایرنا، حسن خیرخواه روز یکشنبه در جمع اصحاب رسانه که به مناسبت آخرین روز از هفته سلامت با شعار "هر رسانه یک پایگاه سلامت" برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت خبرنگاران در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم، اظهار داشت: تعامل و همکاری اصحاب رسانه، مسئولان شهرستان و همچنین مردم منطقه موجب شد تا بتوانیم ایام اوج کرونا را با مدیریت به نحو مطلوب بگذرانیم.

وی با بیان اینکه امید است با همین همکاری و تعامل بتوانیم زمینه ارتقا سلامت جامعه را فراهم کنیم، خاطرنشان کرد: با آغاز سال جدید یکی از موضوعات مهم در مقابله با شیوع ویروس کرونا نظارت بر بهداشت محیط و اصناف شهرستان بود که با همکاری بازرسان و گشت های نظارتی، ۲۵ مورد پلمب صورت گرفت که ۱۶ مورد آن مربوط به صنف نانوایی ها بود.

این مقام مسئول با بیان اینکه در ایام نوروز دوهزار و ۶۳۷ مورد بازرسی به صورت شبانه روزی صورت گرفت، تصریح کرد: گندزدایی و ضدعفونی کردن ۲۵۵ مکان بزرگ و همچنین آمبولانس های شهرستان از دیگر اقدامات بوده است.

رئبس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند همچنین آماری از میزان خدمات صورت گرفته در سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: تعداد مراجعه کننده به مراکز درمانی و بهداشتی ۷۵ هزار و ۴۲۴ نفر به پزشک مراجعه کردند که ۳۹۳هزار خدمت ارائه شد و همچنین ۷۰هزار نفر مراجعه به مراقبین سلامت مراجعه که ۴۹۰ هزار خدمت ارائه گردید؛ همچنین۴۰ هزار و ۹۰۰ نفر مراجعه به بهروزان شهرستان و ۳۲۰ هزار خدمت با داشتن ۲۴ خانه بهداشت در روستاها ارائه شد و همچین چهار هزار و ۶۳۵ نفر مراجعه به دندانپزشکی داشتیم که ۱۰ هزار خدمت صورت گرفت.

وی همچنین با اشاره به تلاش های همکاران مرکز اورژانس ۱۱۵ شهرستان نیز گفت: در سال گذشته، ۹هزار و ۱۲۱ ماموریت توسط نیروهای اورژانس صورت گرفت که ۸۲۸ مورد اعزام به تهران داشتند و چهارهزار و ۷۰۹ مورد مشاوره درخصوص بیماری کرونا انجام شده است.

خیرخواه گفت: با وجود شرایط مطلوب، اما همچنان کرونا وجود دارد و خواهش می کنیم مردم تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و در خانه بمانند و از تردد غیرضروری خودداری کنند.

احتمال افزایش پیک خطرناک ابتلا به کرونا با عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی

مسعود مسلمی‌فرد، رئیس بیمارستان سوم شعبان در حاشیه بازدید خبرنگاران از بیمارستان به مناسبت هفته سلامت نیز اظهار داشت: صندوق خیریه سلامت اهداف متعددی را دنبال می کند که یکی از آنها حفظ کرامت بیماران کم بضاعتی است که به این بیمارستان مراجعه میکنند و با شرایط نامطلوب مالی روبرو هستند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف بیمارستان این است که منطقه را با توجه به شرایط جغرافیایی مناسبی که دارد، به نقطه مطلوبی از نظر سلامت برسانیم تا شرایط برای گردشگری سلامت مهیا شود.

رئیس بیمارستان سوم شعبان خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های گردشگری سلامت در دماوند در حال فراهم شدن است و شهرستان دماوند استحقاق اقدامات بسیار بزرگتر را دارد و قطعا می توانیم این اتفاق را نیز رقم بزنیم.

این مقام مسئول با اشاره به بیماری کرونا نیز گفت: با توجه به اجرای فاصله گذاری اجتماعی در هفته های ابتدایی سال، اکنون با شرایط خیلی سختی مواجه نیستیم ولی متاسفانه با کمتر شدن فاصله گذاری‌های اجتماعی و عدم رعایت ها نسبت به هفته گذشته، گروه اپیدمیولوژی دانشگاه و بیمارستان احتمال این وجود دارد که هفته آینده پیک خطرناک از حیث ابتلا به کرونا را شاهد باشیم که باید مردم رعایت کنند.

لازم به ذکر است، در این دیدار که با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اصحاب رسانه همراه بود، از پرسنل شبکه بهداشت و درمان دماوند و بیمارستان سوم شعبان شهرستان با اهدای شاخه گل تشکر و قدردانی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =