ارایه مشاوره رایگان به کاشانی‌ها برای کاهش استرس‌ کرونایی

کاشان- ایرنا- مدیر فرهنگ‌سرای معراج سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان گفت: خدمات مشاوره رایگان به منظور رفاه حال شهروندان و دسترسی آسان افراد تا پایان اردیبهشت‌ماه به صورت رایگان از سوی این فرهنگ‌سرا ارایه می‌شود.

سید رضا هاشمی روز یکشنبه در این زمینه اظهارداشت: در شرایطی هستیم که سفارش اکید بر مراجعه کمتر به اماکن عمومی است و خانواده‌ها می‌توانند در صورت نیاز به دریافت مشاوره بهداشت روانی در زمینه مبارزه با کرونا، مدیریت استرس و همچنین چالش‌های اعضای خانواده با مشاوران فرهنگ‌سرای معراج تماس بگیرند و از خدمات مشاوره این مجموعه بهره‌مند شوند.

وی افزود: خدمات مشاوره و روان‌شناختی ویژه شهروندان با هدف ارتقای سطح سلامت، افزایش تاب‌آوری اجتماعی و کاهش اضطراب در دوران شیوع بیماری کرونا همه روزه ارایه می‌شود.

مدیر فرهنگ‌سرای معراج سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان بیان کرد: شهروندان می‌توانند برای دریافت خدمات از ساعت ۱۰ تا ۲۱ با فاطمه امینی به شماره ۰۹۱۳۵۹۶۸۵۰۶ و از ساعت ۱۸ الی ۲۲ با حسین ملک‌زاده با شماره ۰۹۱۳۷۴۲۵۶۴۸ تماس بگیرند و مشکلات، پرسش‌ها و نگرانی‌های خود را با این کارشناسان در میان بگذارند.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه انتقال مشاوره و توصیه‌های روان‌شناسان برای خانواده‌ها در این شرایط ضرورت داشت، فرهنگ‌سرای معراج در دوران شیوع کرونا به ویژه همزمان با تعطیلات نوروز، ارایه خدمات برای عموم شهروندان را در دستور کار خود قرار داد. 

گروه روان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز برای جلوگیری و کاهش آسیب‌های ناشی شیوع ویروس کرونا در شهرستان، خط تلفن ۵۵۵۸۲۵۰۳ را برای بیماران و خانواده‌های آنها اختصاص داده است.

بیماری ویروسی کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد، به بیشتر نقاط جهان سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

بنابر آخرین آمارهای رسمی، ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۹۲۲ نفر در جهان به این بیماری ویروسی مبتلا شدند و ۲۰۳ هزار و ۵۹۶ نفر جان‌باختند.

این ویروس همچنین تا کنون به ابتلای ۹۰ هزار و ۴۸۱ نفر و فوت پنج هزار و ۷۱۰ نفر در کشور منجر شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت بیش از ۳۶۸ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =