تولید ماهانه ۱۰ هزار تن ماده اولیه آنُد در آلومینیوم المهدی هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- معاون بهره برداری شرکت آلومینیوم المهدی هرمزگان گفت: در حال حاضر با تلاش های صورت گرفته و تامین قطعه و مواد لازم، ماهانه ۱۰ هزار تن ماده اولیه آنُد در این شرکت تولید می شود.

بابک بهمن نژاد روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در تلاش هستیم تا پایان سال میزان تولید این ماده اولیه در شرکت افزایش یافته و به ۱۵۰ هزار تن برسد.

وی میزان تولید شمش آلومینیوم در این شرکت در یک ماهه فروردین امسال را ۱۲ هزار تن اعلام کرد و گفت: این میزان در همسنجی با مدت مشابه پارسال ۲۴۵ درصد رشد داشته است.

بهمن نژاد خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۱۰ دیگ در این شرکت فعال است که با افزایش شمار دیگها به ۳۸۰ تا ۴۰۰ دیگ تا پایان سال، پیش بینی می شود ۱۸۰ هزار تن شمش آلومینیوم در این کارخانه تولید شود.

وی گفت: پارسال ۸۹ هزار تن شمش آلومینیوم در این شرکت تولید شد که از این میزان حدود ۲۷ هزار تن به کشورهای آسیایی صادر شد.

معاون بهره برداری شرکت آلومینیوم المهدی تصریح کرد: تولیدات این شرکت با بالاترین کیفیت و مطابق با استانداردهای بین المللی تولید و روانه بازار می شود.

کارخانه آلومینیوم المهدی با توان تولید ۶۰ درصد شمش آلومینیوم کشور در سال ۱۳۶۹ در غرب بندرعباس ساخته شده و هم اکنون با دو هزار و یکصد نیرو، ۳۰ درصد ظرفیت آن فعال است.

این شرکت با هدف تولید سالیانه ۳۳۰ هزار تن شمش آلومینیوم (در ۳فاز) و در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در ۱۸ کیلومتری غرب شهر بندرعباس تاسیس گردید.

 در سال ۱۳۷۶ بخشی از فاز یک مجتمع با ۶ دیگ راه اندازی شد و تدریجا تعداد ۱۲۰ دیگ راه اندازی گردید . به طوری که تا پایان سال ۱۳۸۱ ظرفیت تولید به ۵۵ هزار تن رسید . تعداد ۱۲۰ دیگ فاز تکمیلی طی سالهای ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۴ ساخته و راه اندازی شد و در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۴ مجتمع به ظرفیت اسمی پیش بینی شده ۱۱۰ هزار تن دست یافت.

دستیابی به آب های بین المللی به منظور صدور محصول تولیدی و تامین سریع مواد اولیه، استفاده از مزایای گمرگی منطقه ویژ صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، امکان استفاده از خطوط سراسری راه آهن ، فرودگاه و راه های اصلی زمینی و  قرار گرفتن در مجاورت نیروگاه بندرعباس از جمله مزایای نسبی این کارخانه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha