پیروزیِ پرسپولیس در جنگ تمام عیار با چیپ طارمی

تهران- ایرنا- پرسپولیس با تک گل مهدی طارمی از روی نقطه پنالتی موفق شد النصر عربستان را که با لباس جنگی به ورزشگاه آزادی آمده بود، شکست دهد و گام بلندی برای صعود از گروه خود در لیگ قهرمانان آسیای سال ۲۰۱۵ بردارد.

بعد از شکست سه بر صفر در عربستان و خوشحالی حسن علی‌الراحب، همه منتظر انتقام پرسپولیس در ورزشگاه آزادی از النصر بودند. حضور در ورزشگاه رایگان بود و استادیوم آزادی مملو از هواداران پرسپولیس بود. تیم رقیب با لباسی غیر متعارف و شبیه به یک لباس جنگی وارد میدان شده بود تا هیجان و حساسیت این دیدار بیش از پیش مشخص شود.

حمید درخشان برکنار شده بود و حسین عبدی به طور موقت هدایت پرسپولیس را به عهده داشت. از طرفی محسن بنگر و محمد نوری نیز غایب بودند. سرخپوشان تهرانی وضعیت مساعدی در لیگ نداشتند و در رتبه نهم به سر می‌بردند اما حریف عربستانی بالاتر از الهلال، تیم اول جدول لیگ حرفه‌ای عربستان به شمار می‌رفت.

ترکیب پرسپولیس: سوشا مکانی، علیرضا نورمحمدی، محمدرضا خانزاده، مایکل اومانیا، حمید علی عسگری، مهرداد کفشگری، احمد نوراللهی، هادی نوروزی، امید عالیشاه، فرناندو گابریل، مهدی طارمی.

فشار زیاد هواداران باعث شده بود تا سرخپوشان حملات بیشتری روی دروازه تیم میهمان خلق کنند. شوت‌های احمد نوراللهی و ضربه سر علی عسگری پرسپولیس را تا آستانه گل پیش برد اما العنزی، گلر النصر روز خوبی را پشت سر می‌گذاشت. گابریلِ برزیلی مهندس حملات پرسپولیس بود و خودش نیز یکی ۲ بار دروازه حریف را تهدید کرد اما حاصلی نداشت.

تنها امید النصر هم برای گلزنی آدرین میرزجسکی بود که ۲سه بار در هر ۲ نیمه خطراتی را ایجاد کرد و حتی یک بار توپ را به تیر دروازه سوشا مکانی زد. در نیمه دوم امید عالیشاه یک موقعیت مسلم گلزنی را به هدر داد تا آه از نهاد تماشاگران بگذرد.

سرانجام اما انتظارها به سر رسید. طارمی در موقعیت تک به تک توسط مدافع النصر شارژ شد و روی زمین افتاد تا ما نینگ چینی در سوت خود بدمد و اعلام پنالتی کند. طارمی خودش پشت توپ قرار گرفت و با یک ضربه چیپ رویایی، دروازه را باز کرد. او برای جبران خوشحالی بازیکن تیم النصر در بازی رفت، دستش را مدام زیر گردنش حرکت می‌داد و کار حریف را تمام شده قلمداد می‌کرد.

بعد از این بیشتر شاهد درگیری بودیم. بازیکنان ۲ تیم در چند مرحله با یکدیگر گلاویز شدند و وساطت باتجربه‌هایی چون حسین عبدالغنی سلیمانی باعث شد تا ماجرا بیخ پیدا نکند. در نهایت پرسپولیس با همان یک گل مهاجم بوشهری خود به برتری رسید و ۹ امتیازی شد و در نهایت به عنوان تیم دوم بعد از لخویای قطر راهی دور یک هشتم نهایی شد. النصر اما در گروه به مقام سوم رسید و نتوانست به دور بعدی برسد. البته که تیم تهرانی با هدایت برانکو در دور دوم به الهلال باخت و نتوانست به جمع هشت تیم پایانی راه پیدا کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha