رییس سازمان خصوصی‌سازی: استقلال و پرسپولیس مردادماه وارد بورس می‌شوند

تهران- ایرنا- رییس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه ارزش‌گذاری پرسپولیس انجام شده است، اعلام کرد که باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال تا مرداد ماه در بورس پذیرش می‌شوند.

علیرضا صالح درباره وضعیت خصوصی‌سازی سرخابی‌ها توصیح داد: واگذاری تیم‌های استقلال و پرسپولیس از سنوات گذشته مطرح است و در این راستا جلسات متعددی با حضور وزیر ورزش و جوانان و کارشناسان در وزارت ورزش صورت گرفته است.

وی با مهم خواندن آماده‌سازی بنگاه‌های این ۲ باشگاه از نیمه دوم سال ۹۸ اظهار داشت: برای دستیابی به این هدف می‌بایست حساب و کتاب‌های سرخابی‌های پایتخت را روشن کنیم.

رییس سازمان خصوصی‌سازی با اعلام این خبر که  ۲ ورزشگاه را به نام سرخابی‌ها ثبت کرده‌ایم، توضیح داد: سند ساختمان‌های در اختیار این ۲ باشگاه به نامشان ثبت نشده بود و با توجه به برنامه زمانی که در هیات واگذاری سرخابی‌ها به بخش خصوصی داشتیم، در این خصوص جلسات متعددی را  با وزارت ورزش و جوانان  برگزار کردیم.

این مقام مسوول در سازمان خصوصی تایید کرد: باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال تا مرداد ماه در بورس مورد  پذیرش قرار خواهند گرفت و در این ارتباط اقدامات لازم انجام شده است.

وی در خصوص روند واگذاری سرخابی‌ها به بخش خصوص این نکته را مورد توجه قرار داد: دارایی‌ها و برند باشگاه پرسپولیس مشخص شده و در ادامه ارزش‌گذاری برای باشگاه پرسپولیس صورت گرفته است.

صالح توضیح داد در این راستا باشگاه پرسپولیس برند ۴۵ طبقه خود را در اداره مالکیت معنوی شرکت‌ها ثبت کرده و در حال ارزیابی است.

وی در خصوص وضعیت آبی‌پوشان پایتخت نیز گفت:  برای باشگاه استقلال نیز،  بررسی دارایی‌ها و ارزش‌گذاری این باشگاه درحال انجام است، ضمن اینکه  پنج طبقه از برند باشگاه استقلال به ثبت رسیده و ۴۰ طبقه دیگر در حال ثبت است.

رییس سازمان خصوصی‌سازی در ادامه بیان کرد: با اهدای ساختمان‌ها و ۲ زمین به سرخابی‌ها به طور عملی دارایی‌های استقلال و پرسپولیس از بدهی‌های آنها بیشتر می‌شود و ورشکست نمی‌شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =