اعطای تسهیلات به کارگران دچار کرونا شهرداری تهران در شورای شهر تصویب شد

تهران -ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران یک فوریت طرح اعطای تسهیلات به کارگران شهرداری تهران که دچار کرونا شدند را تصویب کردند.

 به گزارش ایرنا اعضای شورای اسلامی شهر تهران، روز یکشنبه در دویست و دهمین جلسه شورا با حضور شهردار تهران، یک فوریت این طرح را تصویب کردند.

بر این اساس به کارگرانی که در شهرداری تهران در حین انجام وظایف محوله دچار کرونا شدند، تسهیلاتی ارائه خواهد شد.

احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی تهران به عنوان طراح این پیشنهاد گفت: این طرح برای جبران خدمات افرادی است که در خط مقدم کرونا قرار دارند.

وی با بیان این که در خصوص خدمات جامعه پزشکی تبلیغات زیادی شد؛ افزود: به نظر می رسد درخصوص حوزه فعالیت های شهری کم لطفی شده است و نقش بی بدیل برخی از کارگران همچون پاکبانان نادیده گرفته شده است.

مسجد جامعی عنوان کرد: درست است که این افراد پاداش معنی اقدامات خود را دریافت می کنند اماباید یک پاداش مالی برای کارکنانی که دراین شرایط دشوار در خط مقدم قرار دارند نیز درنظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه در بهشت زهرا(س) حتی بستگان افرادی که به دلیل کرونا فوت شده اند از مشایعت و بدرقه مردگان اِبا دارند، گفت: اسناد نشان می دهد که ۵۰ سال پیش انجمن شهر از مسئولان شهرداری درخواست کرد که یک پزشک در بهشت زهرا(س) مستقر کنند چرا که باید مراقب سلامتی غسال ها باشند.

وی افزود: این نامه به بهانه سرایت بیماری یکی از مردگان به یک غسال نوشته شد.

وی گفت: ۵۰ سال پیش ارائه خدمات ویژه به غسال ها دردستور کار قرار داشت و لازم است هم اکنون برای جبران خدمات همکارانمان تسهیلات ویژه ای به کارکنانی که در حین انجام وظیفه دچار بیماری می شوند، ارائه شود.

  سید حسن رسولی عضو دیگر شورا در مخالفت با این طرح گفت: برخی از موارد و بندهای این طرح اصلا سنخیتی با موضوع طرح ندارد.

 وی افزود: لازم است که طرح تغییر ماهوی پیدا کند و پیشنهاد می شود در کمیسیون ها این موضوع حل و فصل شود.

در نهایت اعضای شورای اسلامی شهر تهران، یک فوریت طرح اعطای تسهیلات به کارگران شهرداری تهران که در حین انجام وظایف محوله به بیماری کرونا مبتلا شدند را تصویب کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =