رد پای ویروس کرونا در عارضه های پوستی

تهران - ایرنا - رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: در برخی بیماران مبتلا به کرونا عارضه‎های پوستی بروز کرده که میزان شیوع این عوارض در کشور اندک است.

به گزارش روز یکشنبه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی،  دکتر داوود پیام طبرسی متخصص بیماری های عفونی درباره عوارض پوستی ناشی از کرونا توضیح داد و اظهارداشت: همان طور که بسیاری از بیماری های ویروسی ممکن است با ضایعات پوستی قرمز رنگ یا جوش هایی همراه باشند ویروس کرونا نیز در برخی از مبتلایان همراه با تظاهرات پوستی است

وی ادامه داد: اما نوع ضایعات پوستی خاصی که مشخص کننده  ابتلا به کرونا باشد هنوز شناخته نشده است.

این پزشک متخصص افزود: در برخی از مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ تظاهرات پوستی دیده شده که امکان دارد این عارضه ها ناشی از عوارض دارویی باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با یادآوری اینکه بسیاری از مبتلایان به ویروس کرونا ممکن است برای درمان از چند نوع دارو استفاده کنند، نقش تداخلات و حساسیت های دارویی را در ایجاد تظاهرات پوستی محتمل دانست.

طبرسی با بیان اینکه مصرف داروهای ضد ویروس، آنتی بیوتیک ها و داروهای ضدالتهاب ممکن است باعث عوارض پوستی شود، تاکید کرد: در بسیاری از موارد ممکن است عارضه های پوستی بر روی بدن مبتلایان کرونا نه به علت ویروس، بلکه به خاطر عوارض دارویی ایجاد شده باشد.

وی درباره میزان شیوع تظاهرات پوستی در بین مبتلایان به کرونا در کشور اظهار داشت: عارضه های پوستی در بین مبتلایان کشور شیوع زیادی ندارد.

به گزارش ایرنا، براساس آخرین آمارها تاکنون ۹۰ هزار و ۴۸۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به پنج هزار و ۷۱۰ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha