۷ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۳
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 83765444
۰ نفر

برچسب‌ها

۹ تروریست در وزیرستان پاکستان کشته شدند

اسلام‌آباد - ایرنا - ارتش پاکستان روز یکشنبه اعلام کرد: درگیری نیروهای امنیتی با عناصر تروریستی در منطقه "وزیرستان شمالی" در شمال غرب این کشور منجر به کشته شدن ۹ نفر مهاجم و ۲ فرد نظامی وابسته به ارتش شد.

این دومین درگیری مسلحانه نیروهای ارتش با عناصر تروریستی در وزیرستان شمالی طی یک‌هفته گذشته به شمار می‌رود. از آغاز سال ۲۰۲۰ تاکنون  هشت فقره عملیات نیروهای ارتش علیه عناصر تروریستی و همچنین یورش شبه نظامیان به مواضع نیروهای امنیتی در مناطق وزیرستان شمالی و جنوبی گزارش شده است که طی آن ده‌ها تروریست کشته شده و ارتش پاکستان نیز تلفات داده است.

براساس این گزارش، روابط عمومی ارتش پاکستان اعلام کرد که نیروهای امنیتی با دریافت اطلاعات مربوط به تردد عناصر تروریستی در بخش "دوسالی" در وزیرستان شمالی دست به عملیات زدند. در جریان تبادل آتش میان نیروهای ارتش با تروریست‌ها در حین عملیات تفحص و بازرسی ۹ مهاجم کشته و ۲ نظامی پاکستان نیز جان خود را از دست دادند. ۵ نفر از نظامیان نیز زخمی شدند.

ارتش پاکستان سه سال پیش عملیات بزرگ مبارزه با تروریسم را در سراسر این کشور با عنوان «ردّ الفساد» و با ویژگی برخورد بدون تبعیض با تمام گروه‌های تروریستی آغاز کرد. 

ارتش و نهادهای اطلاعاتی پاکستان در سه سال گذشته  ۱۵۰۰ عملیات انجام داده است. به گفته سخنگوی ارتش این کشور در این عملیات از چهارم اسفندماه ۹۵ تا اسفند ۹۸، چهارصد فقره عملیات تروریستی از جمله حملات انتحاری و بمبگذاری خنثی و ۳۴۴ تروریست نیز محکوم به اعدام شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =