عادی شدن رفتار مردم مقابل  ویروس کرونا نگران کننده است

اراک - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: عادی شدن رفتارهای مردم در مقابل ویروس کرونا نگران کننده است، زیرا این بیماری همچنان وجود دارد.

«بهروز اکرمی» روز یکشنبه در نشست قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی در اراک افزود: دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی باید به صورت دقیق و ویژه از سوی مردم، کسبه، اصناف، کارمندان و کارگران رعایت شود.

وی بیان کرد: همه باید برای کاهش شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم کمک دهند و دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی نیز باید وضعیت سفید، زرد و قرمز شهرستان‌های این استان را مشخص کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: به زودی بایدگشت مشترکی از دانشگاه علوم پزشکی، اصناف و اماکن با نظارت فرمانداران شهرستان‌های مختلف راه‌اندازی و بازدیدهای ویژه‌ای از صنوف، ادارات و کارخانه‌ها به عمل آورند.

اکرمی اظهار داشت: صنوفی که موارد لازم در دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا را رعایت نکنند باید مهر و موم شوند و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی باید اسامی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی این استان را که نسبت به اجرای پروتکل‌های بهداشتی بی تفاوت هستند و تخلفاتی داشته‌اند را اعلام نماید تا برخوردهای لازم با آنها صورت گیرد.

وی اضافهکرد: ادارات نیز مکلف به اجرای دقیق دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی هستند و در صورت مشاهده هرگونه تحلف، مدیران دستگاه‌ها باید پاسخگو باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: مدیران کل فنی و حرفه‌ای و ورزش و جوانان این استان نیز باید آماری از آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد و فعالیت‌های ورزشی که امکان فعالیت برای آنها با وجود رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود دارد، اعلام تا در کمیته کارشناسی بررسی و تصمیم‌گیری لازم برای این بخش‌ها نیز صورت گیرد.

اکرمی در خصوص اجرای طرح مواسات در استان مرکزی نیز گفت: ۵۰ درصد سبدهای معیشتی جمعیت هدف، در اجرای این طرح توزیع و ۵۰ درصد دیگر نیز تا ۲ هفته آینده انجام می‌شود.

استان مرکزی  ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و نخستین مورد مثبت ویروس کرونا در این استان در اول اسفندماه سال گذشته در اراک به ثبت رسید.

بنا به گفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در ظهر روز شنبه،  ۸۹ هزار و ۳۲۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۶۵۰ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =