آیات سبحانی و علوی گرگانی ارتحال آیت‌الله امینی را تسلیت گفتند

قم – ایرنا – حضرات آیات مراجع تقلید جعفر سبحانی و سید محمدعلی علوی گرگانی در پیام‌های جداگانه‌ای، ارتحال آیت‌الله ابراهیم امینی عضو مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را تسلیت گفتند.

به گزارش روز یکشنبه مرکز خبر حوزه، در پیام آیت‌الله سبحانی آمده است: درگذشت عالم ربانی حضرت آیت‌الله حاج شیخ ابراهیم امینی -  أعلی الله مقامه-  را با کمال تأسف دریافت نمودم.

پیام ادامه یافته است: فقید سعید در بخش فرهنگی خدمات ارزنده‌ای دارد،  اصولا هر جا خلأ احساس می‌کرد قلم خود را در آن مورد به کار می‌برد و بسان عالمان متعهد و هدفمند، رضای خدا را در نظر می‌گرفت هرچند مقام علمی ایجاب می‌کرد کارهای دیگری انجام دهد و از میان آثار ارزنده ایشان کتاب «دادگستر جهان» است که هنوز هم نورپاش است، خدمات وی در انقلاب برای خود شرح مبسوطی می‌طلبد.

پیام حاکی است: این‌جانب بیش از هفتادسال است که افتخار دوستی صمیمی با او را داشته‌ام. در پایان این مصیبت را به حضرت ولی‌عصر (عج) و علماء بالاخص به بستگان و فرزندان محترمشان که سالیان درازی در خدمت پدر بزرگوار بودند تسلیت عرض نموده و برای فقید سعید علو مقام و برای بازماندگان صبر جمیل مسالت دارم.

در پیام آیت‌الله علوی گرگانی نیز آمده است: درگذشت عالم پارسا و فقیه مجاهد حضرت آیت‌الله حاج شیخ ابراهیم امینی رحمه الله موجب تألم و تأثر گردید. دوران عمر آن عالم مجاهد در راه خدمت به دین و قرآن و تألیف کتب مفید و تربیت نفوس حقیقت‌جو، همچنین خدمت به انقلاب و امام و رهبری معظم در سنگر امام‌جمعه و مجمع تشخیص مصلحت نظام سپری گردید.

پیام می‌افزاید: این‌جانب این ضایعه را در درجه اول به امام زمان(عج)، رهبر معظم انقلاب، مراجع معظم تقلید و حوزه‌های علمیه، همچنین به بازماندگان و خانواده آن مرحوم تسلیت گفته و علو درجات را برای آن مرحوم از خداوند خواستارم.

آیت‌الله ابراهیم امینی عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه جمعه، پنجم اردیبهشت‌ماه جاری، در سن ۹۵ سالگی دارفانی را وداع گفت.

آن مرحوم نائب رییس اسبق مجلس خبرگان رهبری، عضو برجسته جامعه مدرسین قم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، امام‌جمعه قم تا سال ۱۳۸۴ و از شاگردان برجسته آیت‌الله بروجردی، امام خمینی و علامه طباطبایی بوده‌است. پیکر ایشان امروز یکشنبه درحرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) به خاک سپرده‌ شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =