استاندار سمنان: بازگشایی اماکن مذهبی در ماه رمضان هنوز مشخص نیست

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: موضوع تعطیلی اماکن مذهبی در ماه رمضان امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا مطرح شد اما ادامه تعطیلی یا بازگشایی این اماکن هنوز مشخص نبوده و تصمیم‌گیری نهایی به جلسه بعدی ستاد موکول شد.

علیرضا آشناگر روز یکشنبه در حاشیه جلسه ویدیو کنفرانس استانداران کشور با ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا به خبرنگاران اظهار داشت: در این جلسه در رابطه با تصمیماتی که قبلا در خصوص هوشمندسازی فاصلهگذاری اجتماعی اتخاذ شده بود به صورت مجدد بحث شد.

استاندار سمنان ابراز کرد: مقرر شد در کل کشور وضعیت میزان آلودگی شهرستان‌ها با رنگ‌های سفید، سبز و قرمز مشخص شود البته در استان سمنان خوشبختانه وضعیت خوب است و در حال رسیدن به ثبات هستیم.

آشناگر گفت: اختلافی در رابطه با نحوه آماردهی بیماران شاهرود و میامی به وزارت بهداشت وجود داشت که در همین جلسه آمار دقیق اعلام و اصلاح شد و کماکان میزان بیماری در شاهرود و میامی به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، ۲.۷ نفر است.

وی ادامه داد: در شاهرود، میامی و سمنان وضعیت شیوع بیماری نزولی است و در چند روز گذشته فوت ناشی از کرونا نداشتیم و میزان بستری هم کاهش یافته است.

وی تاکید کرد: ممکن است در محل‌های پذیرش بیماران تغییراتی ایجاد شود که بتوانیم خدمات بهتری با نگاه بلند مدت به مردم ارائه کنیم.

بنا به گفته رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در ظهر روز یکشنبه، تاکنون ۹۰ هزار و ۴۸۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۷۱۰ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =