۱۳۷۱ موافقت اصولی برای تاسیس واحدهای دامی در فارس صادر شد

شیراز-ایرنا- مدیر صدور مجوزهای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس گفت: این سازمان در سال ۹۸ تعداد یک هزار و ۳۷۱ فقره مجوز موافقت اصولی را با هدف تاسیس و راه‌اندازی اماکن و تاسیسات دامی در این استان صادر کرد.

مصطفی اوجی، یکشنبه اظهار داشت: این مجوزها در حوزه پرورش بره‌پرواری به تعداد ۷۰۷ فقره با ظرفیت ۲۴۵هزار راس دام، پرورش گاو شیری ۲۰۷ فقره به ظرفیت ۴۷ هزار راس دام و گوسفند داشتی به تعداد ۱۸۵ فقره با ظرفیت ۹۵ هزار و ۶۰۰ راس دام و همچنین گوساله پرواری ۱۳۳فقره به ظرفیت ۱۶هزار و ۲۰۰ راس صادر شده است.

وی، تعداد کل پروانه صادره در حوزه دامپروری در سال 98 اعم از صدور و تمدید را ۲ هزار و ۷۴۲ فقره اعلام و بیان کرد: مقایسه این آمار با سال ۹۷ حاکی از افزایش ۲ برابری صدور مجوز تاسیس واحدهای پرورش دام سبک و طیور و افزایش یک و نیم برابری صدور مجوز برای تاسیس واحدهای پرورش دام سنگین در این استان است.

اوجی افزود: همچنین ۱۸۹ فقره پروانه تاسیس دام سبک با ظرفیت ۶۷ هزار و ۳۵۵ راس دام، ۲۵ فقره پروانه تاسیس واحدهای پرورش طیور با ظرفیت ۲۶۵ هزار و ۹۰۵ قطعه و تعداد ۱۲۹ فقره پروانه تاسیس واحدهای پرورش دام سنگین به ظرفیت ۳۹ هزار و۷۸۰ راس دام در سال ۹۸ توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی این استان صادر شده است.

به گفته وی، از مجموع یک هزار و ۳۷۱ مجوز صادره موافقت اصولی در سال 98 نزدیک به ۲۵ درصد آن تا کنون منجر به صدور پروانه تاسیس شده است.

اوجی، حذف استعلام‌ها، ایجاد زیر ساخت‌های الکترونیکی و تسهیل در فرآیندها را از عوامل افزایش آمار صدور پروانه تاسیس در سال 98 دانست و بیان داشت: از مجموع ۲ هزار و ۷۴۲ فقره پروانه صادره اعم از تمدید، صدور و تاسیس واحد دامی این استان در سال 98، بیش از ۱۰۰ پروانه در هر یک از شهرستان‌های شیراز، سپیدان، مرودشت، فیروزآباد، آباده، لار، کوار، زرین‌دشت و جهرم و به طور میانگین حدود ۶۰ پروانه در دیگر شهرستاهای تیم استان صادر شده است.

مدیر صدور مجوزها سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس ادامه داد: حضور بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر دانش‌آموخته رشته علوم دامی عضو این سازمان، جغرافیای مستعد و اقلیم آب و هوای مناسب این استان از عوامل موثر در ایجاد اشتغال و تامین نیازهای پروتینی دامی این خطه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =