سازندگان استخر روباز برای بانوان بجنورد باید پاسخگو باشند

بجنورد- ایرنا- رییس‌کل دادگستری خراسان شمالی گفت: افرادی که با طراحی و ساخت استخر روباز برای بانوان در بوستان بش‌قارداش بجنورد، موجب اتلاف سرمایه‌های مردم شده‌اند، باید پاسخگوی کرده خود باشند.

حجت الاسلام اسدالله جعفری روز یکشنبه در نشست شورای اسلامی شهر بجنورد، با انتقاد از هدررفت منابع مالی در اجرای برخی پروژه ها، اظهار داشت: این استخر بااین کاربری هیچ گاه افتتاح نخواهد شد و اجازه فعالیت آن را نخواهیم داد.

وی تاکید کرد: ما در کشوری با نظامی اسلامی زندگی می کنیم که ضروری است تمامی اقدامات و برنامه های آن، از جمله در حوزه فرهنگ عمومی، نیز اسلامی باشد.

به گزارش ایرنا، استخر روباز بانوان با هزینه کرد پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از سال در بوستان بش قارداش بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی، آماده بهره برداری شده که به علت آنچه نادیده گرفتن ملاحظات فرهنگی در طراحی، ساخت و جانمایی آن عنوان شده، بلااستفاده مانده است.

شهردار وقت بجنورد مدعی بود که استخر روباز بوستان بش قارداش در بلندترین ارتفاعات منطقه، با رعایت همه ملاحظات امنیتی آماده شده و بانوان، بدون هیچ دغدغه‌ای می‌توانند در آن به شنا بپردازند، اما با توجه به حرف و حدیث‌های مختلفی که در خصوص مشکلات امنیتی این طرح مطرح شد، استاندار کنونی خراسان شمالی پیشنهاد پوشیدن سقف آن برای قابلیت استفاده در تمام فصول سال را داده بود که این طرح تاکنون اجرا نشده است.

رییس‌کل دادگستری خراسان شمالی، همچنین از برداشت بی رویه شن و ماسه از بستر رودخانه های استان انتقاد کرد و گفت: نیاز واقعی مصالح برای ساخت و سازها باید احصا شود تا بیش از حد موجب برداشت و سوء استفاده سودجویان نشود.

جعفری، فعالیت کارخانه کمپوست بجنورد را نیز یک ضرورت دانست و افزود: این موضوع (توقف فعالیت کارخانه کمپوست) به یک معضل و آسیب جدی تبدیل شده است و حال آنکه از سویی سلامت شهروندان باید به عنوان اولویت نخست هر کاری قرار گیرد.

وی بر رفع معضلات و مشکلات حاشیه نشینی در بجنورد نیز تاکید کرد و گفت: این موضوع که رهبر معظم انقلاب نیز بر رفع آن بسیار تاکید کرده اند، باید جدی گرفته شود زیرا حاشیه نشینی تبعات متعددی را به دنبال دارد.

حجت الاسلام جعفری از شهرداری و شورای شهر خواست تا خدمات رسانی به مناطق حاشیه نشین شهر را در اولویت قرار دهند و افزود: اگر عمران و آبادی وارد مناطق حاشیه نشین شود آسیب ها نیز به خودی خود کاسته خواهد شد.

وی از تمامی دستگاه های اجرایی و به خصوص خدمات رسان خواست تا رفع معضل حاشیه نشینی را در اولویت کاری خود بگذارند و اظهار داشت: اقدامات و ظرفیت های دستگاه ها در جهت تحقق شعار سال نیز باید متمرکز و هدفمند باشد.

رییس‌کل دادگستری خراسان شمالی با بیان اینکه ۷۰ درصد پرونده های قضایی سال گذشته در این استان رسیدگی شده است، افزود: تلاش کردیم تا پرونده ها را به صفر برسانیم که در شرایط کرونایی این هدفگذاری محقق نشد اما هم اکنون با برنامه ریزی تلاش داریم تا پایان سال ۹۹ هیچ پرونده ای معوق نماند.

تصمیم شورا برای توزیع ۲ میلیارد ریال بسته معیشتی در بجنورد 

ییس شورای شهر اسلامی بجنورد نیز در این جلسه گفت:  این نهاد ۲ میلیارد ریال برای تهیه و توزیع ۲ تا سه هزار بسته معیشتی بین خانوارهای نیازمند شهر را به تصویب رسانده است.

مهدی محمدی افزود: سال گذشته ۶۵۰ نشست کمیسیون در بخش های مختلف داشته ایم که منجر به گذراندن ۱۸۰ مصوبه شده بود که البته از این تعداد ۷۰ مصوبه رد شد.

وی بوستان های تفریحی را فضایی برای تمامی اقشار جامعه و خانواده ها دانست و افزود: متاسفانه وجود سر و صدا در پارک شهر بجنورد، موجب نگرانی همسایگان و شهروندان شده بود که از طریق گذاشتن نگهبان، به صورت موقتی این مشکل رفع خواهد شد.

وی اظهار داشت: فضاهای سبز شهری و بوستان ها متعلق به خانواده ها است و نباید هنجارشکنی عده ای معدود که اقدام به ارتکاب اعمال تخلف آمیز می کنند، مانع استفاده همگانی از این فضاها شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha