کشف ۴۷ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در کارخانه گوشت شاهرود

سمنان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان گفت: ۴۷ دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق به ارزش ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در یک کارخانه انجماد گوشت در شهرستان شاهرود کشف شد.

سردار عبدالله حسنی روز یکشنبه به رسانه‌ها اظهار کرد: به‌دنبال برنامه‌های کنترلی و پیشگیرانه پلیس در حوزه قاچاق و کالای ارز، گزارشی مبنی بر نگهداری و فعالیت تعداد قابل توجهی دستگاه استخراج ارز دیجیتال در شهرستان شاهرود به دست مأموران انتظامی رسید.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد فردی متخلف با نصب تعدادی از این دستگاه ها در کارخانه انجماد گوشت این شهرستان از برق یارانه‌ای مکان فوق استفاده غیرمجاز می‌کند.

حسنی به هماهنگی‌های لازم قضایی و همراهی مأموران اداره برق شاهرود اشاره کرد و گفت: در بازدید صورت گرفته پلیس ۴۷ دستگاه استخراج ارز دیجیتال کشف شد.

فرمانده انتظامی استان سمنان ارزش ریالی دستگاه های استخراج ارز دیجیتال کشف‌شده را برابر نظر کارشناسان بالغ بر ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: تحقیقات تکمیلی پلیس در این خصوص همچنان ادامه دارد.

 بسیاری از سودجویان در ایران به استخراج ارز دیجیتال با برق ارزان اقدام می‌کنند این در حالی است که ارز دیجیتال تولید شده با این شیوه به بالاترین نرخ در جهان خرید و فروش می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =