۸ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۷:۴۴
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 83764860
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۲۹ هکتار زمین ملی در خراسان رضوی رفع تصرف شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: ماموران حفاظت اراضی این اداره‌کل پارسال ۱۲۹ هکتار زمین ملی به ارزش تقریبی پنج هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال را از دست متصرفان خارج کردند.

قدرت‌الله ابک روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حفظ این زمینها در چارچوب خلع ید از ۱۰۹ پرونده تصرفات زمینهای ملی خراسان رضوی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: از ۱۰۹ پرونده مزبور، ۳۵ مورد اجرای حکم قضایی به مساحت حدود ۲۶ هکتار به ارزش تقریبی ۸۲۰ میلیارد ریال، ۷۴ مورد رفع تصرفات فوری به مساحت حدود ۱۰۳ هکتار به ارزش تقریبی چهار هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال بود که در مجموع مساحتی حدود ۱۲۹ هکتار به ارزش تقریبی پنج هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال از اراضی دولتی و ملی آزادسازی و رفع تصرف شد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: امسال نیز مجموعه یگان حفاظت این اداره کل مصمم است با همکاری خوب مردم و دستگاه قضا و سایر دستگاه‌های عضو شورای حفظ حقوق بیت المال، بر تلاش خود به منظور برخورد و مقابله با افراد متصرف و زمین خوار بیفزاید.

ابک همچنین به نقش سازنده مردم در پیشگیری از تصرف و حفاظت زمینهای ملی و دولتی اشاره و بیان کرد: شهروندان می‌توانند با شماره تلفن ثابت یگان به شماره ۰۵۱۳۷۶۵۰۱۷۹ و سامانه تلفن گویای چهار رقمی ۱۶۵۶ تماس گیرند و هرگونه دخل و تصرف و یا تعرض و دخالت در اراضی ملی و دولتی را به یگان حفاظت گزارش دهند.

خراسان رضوی با گستره ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومترمربع معادل هفت درصد مساحت کل کشور را دارد.

۷۷ شهرداری و دو هزار و ۴۳۴ دهیاری در خراسان رضوی فعالیت دارند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha