‌برگزاری مجازی ویژه برنامه‌های ماه رمضان در لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: با هدف حفظ سلامت مردم و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان به صورت مجازی اجرا می‌شوند.

 حجت‌الاسلام سعید مهدوی امین روز یکشنبه به رسانه ها اعلام کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، فعالیت های فرهنگی، تبلیغی و قرآنی ماه مبارک رمضان شکل دیگری به خود گرفته است و در این راستا با اولویت قرار دادن حفظ سلامتی مردم تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود برنامه‌های معنوی این ماه به بهترین شکل ممکن انجام شوند.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه عملیات رمضان در اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان افزود: برنامه‌های اداره کل تبلیغات اسلامی استان در ماه مبارک رمضان به صورت قرارگاهی، عملیاتی، جهادی و شبانه روزی توسط تمامی کارکنان این اداره کل و مجموعه‌های وابسته پیگیری و انجام خواهند شد.

حجت‌الاسلام مهدوی از اعزام مبلغ به نقاط مختلف استان به‌عنوان یکی از برنامه‌های شاخص این اداره کل در رمضان امسال اشاره و تصریح کرد: با توجه به عدم امکان دعوت از مبلغان غیربومی در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، اعزام مبلغ در لرستان با استفاده از ظرفیت مبلغان بومی انجام خواهد شد و طبق هماهنگی‌های به عمل آمده مبلغان در هر محلی که سکونت دارند با استفاده از ارتباط تلفنی و فضای مجازی پاسخگوی سئوالات شرعی مردم خواهند بود و در بعضی از مناطق نیز با سرکشی به منازل اهالی محل با حفظ فاصله اجتماعی و نکات بهداشتی به اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی خواهند پرداخت.

وی با اشاره به برنامه‌های قرآنی ماه مبارک رمضان اظهار داشت: اجرای مسابقات فرهنگی و قرآنی، برگزاری کرسی‌های تلاوت، ترتیل خوانی، روخوانی، جزء خوانی و برپایی محافل انس با قرآن کریم با استفاده از ظرفیت صدا و سیما و فضای مجازی از مهمترین برنامه‌های قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان در ایام ماه مبارک رمضان است که به صورت غیر حضوری و آنلاین(برخط) اجرا می شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان لرستان در پایان با اشاره به آغاز به کار استودیوی این اداره کل از ابتدای ماه مبارک رمضان عنوان کرد: با توجه به اهمیت حفظ سلامت مردم و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، برنامه‌های این اداره کل در ماه رمضان ۱۴۴۱ هجری قمری با استفاده حداکثری از ظرفیت فضای مجازی و صدا و سیمای استان انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: در این راستا با راه اندازی استودیو با هدف تولید محتوا در قالب کلیپ‌های کوتاه تبلیغی، فرهنگی و دینی سعی خواهیم کرد برنامه‌های متنوعی ویژه این ماه ضیافت تهیه و با استفاده از ظرفیت صدا و سیما و فضای مجازی آن‌ها را به خانه‌های اقشار مختلف مردم وارد کنیم تا با یاری خدا شاهد رشد و تعالی معنوی هر چه بیشتر در این ایام مبارک در مناطق مختلف استان باشیم.

وی با اشاره به راه اندازی پویش به توان ما اظهار داشت: سه هزار نفر از مبلغان و اعضای هیات های مذهبی لرستان در قالب ۱۷۷ گروه جهادی ضمن پیوستن به پویش ملی «به توان ما» و حضور گسترده و هماهنگ با ستاد مبارزه با کرونای این استان با ضدعفونی اماکن مذهبی و عمومی، گندزدایی معابر و محله‌های مختلف  بخصوص مناطق محروم، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و معیشتی بین اقشار کم درآمد لرستان به صورت شبانه روزی در خط مقدم جبهه سلامت در حال خدمت رسانی هستند.

وی تصریح کرد: از ابتدای راه اندازی این پویش ملی توسط سازمان تبلیغات اسلامی، این اداره کل نیز با تمام توان نسبت به اطلاع‌رسانی عمومی به اقشار مختلف مردم وارد میدان شد که تا این لحظه ۵۱ تشکل دینی و ۱۶ نفر از چهره های شاخص استان از جمله نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد به عضویت این پویش درآمده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =