۷ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۰:۵۰
کد خبرنگار: 2202
کد خبر: 83764657
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رشد بی‌سابقه دستگیری شکارچیان غیرمجاز در خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۳ شکارچی غیرمجاز در این استان دستگیر شدند که نسبت به سال گذشته ۱۳۰ درصد افزایش داشته و این آمار در ۱۵ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

مسعود مستقیم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۴ نفر قبل از انجام شکار غیرمجاز حیات وحش و حین شروع به شکار دستگیر شدند.

وی گفت: با تلاش و حضور فعال پرسنل یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی در مناطق تحت مدیریت، مناطق آزاد مستعد، مناطق مرزی و مناطق کویری برای حفاظت پایدار از عرصه محیط زیست و پیشگیری از شکار غیرمجاز، حیات وحش این استان جای امن برای شکارچیان نخواهد بود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی افزود: از شکارچیان غیرمجاز لاشه ۲ راس جبیر، ۲ راس قوچ وحشی، یک راس کل وحشی، ۱۴ قطعه کبک، دام‌ها و تله‌های زنده‌گیری و شکار غیرمجاز پرندگان وحشی و سایر حیوانات کشف شد.

وی تصریح کرد: سلاح‌های شکاری ساچمه‌زنی و گلوله‌زنی، فشنگ‌های غیرمجاز خفیف، فشنگ‌های سلاح‌های شکاری گلوله‌زنی و ساچمه‌زنی و ادوات و وسایل انجام شکار غیرمجاز حیات وحش، دوربین‌های چشمی و چاقو، نورافکن و قفس‌های نگهداری پرندگان وحشی از دیگر مواردی است که کشف و ضبط شده است.

۱۶ درصد مساحت خراسان جنوبی زیر پوشش حفاظت محیط زیست است و در این مناطق هشت نوع گربه‌سان نظیر یوزپلنگ آسیایی، پلنگ، گربه شنی، وحشی و پالاس و گونه‌های کمیابی همچون قوچ اوریال، کل، بز، میش و سایر گونه‌های جانوری یافت می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha