۷ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱:۲۰
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 83764605
T T
۰ نفر
عربستان شماری از استان های یمن را بمباران کرد

تهران- ایرنا- جنگنده های سعودی-آمریکایی با ادامه نقض آتش بس، در ۲۴ ساعت گذشته شماری از استان­ های یمن را هدف قرار دادند.

به گزارش شبکه خبری المسیره، سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: در ۲۴ ساعت گذشته جنگنده های متجاوز، ۲۹ بار به استان های مارب، الجوف، صعده، الضالع و صنعا حمله کردند.

سرتیپ یحیی سریع افزود: در این مدت ۱۲ نوبت شهرستان مجزر و چهار نوبت شهرستان صرواح در استان مارب، ۶ نوبت شهرستان خب والشعف در استان الجوف، چهار نوبت روستای الرعسه در الضالع، دو نوبت به شهرستان کتاف در استان صعده و یک نوبت نیز همدان در استان صنعا هدف قرار گرفت.

جنگنده های متجاوز در روزهای اخیر صدها بار شماری از استان های یمن را هدف قرار دادند.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریباً پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha