مردم خطرات جبران ناپذیر بیماری کرونا را جدی بگیرند

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ستاد مقابله با بیماری کرونا گفت: مردم باید نسبت به طرح فاصله گذاری هوشمند حساسیت بیشتری داشته باشند و خطرات جبران ناپذیر بیماری کرونا را جدی بگیرند.

حسین کلانتری روز شنبه در جلسه ویدئو کنفرانسی با فرمانداران شهرستانهای کهگیلویه و بویراحمد افزود: مشارکت گسترده مردم در طرح فاصله گذاری اجتماعی موفقیت های چشمگیری در کنترل شیوع ویروس کرونا در استان حاصل کرد اما در فاصله گذاری هوشمند اراده لازم کمتر بوده که این موضوع باعث افزایش تعداد مبتلایان در روز های اخیر شده است.

وی بیان کرد:  برداشته شدن برخی محدودیت ها به معنی کنترل کامل بیماری کرونا نیست و اگر مردم دستور العمل های بهداشتی را رعایت نکنند شاهد افزایش ابتلای تعداد زیادی از مردم به این بیماری خواهیم بود.

کلانتری با تجلیلاز خادمان سلامت ،مجاهدت آنان را فراموش ناشدنی توصیف کرد و گفت: اگر مردم همکاری و همراهی داشته باشند میتوان از شیوع این بیماری جلوگیری کرد.

وی از فرمانداران خواست با جدیت  تصمیمات ستاد مقابله با بیماری کرونا را پیگری و اجرایی کنند.

ریس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هم در این نشست با تکذیب شایعه ابتلای تعداد زیادی از مردم استان به ویروس کرونا  در فضای مجازی گفت: کمتر از ۵۰۰نفر در استان به این ویروس مبتلا شده اند .

پرویز یزدانپناه  افزود: در تازه ترین گزارشها یک نفر ناقل بیماری کرونای موجب  ابتلای ۲۱ نفر دیگر شده است که این امر ضرورت توجه به دستورالعمل های بهداشتی را دوچندان کرده است .

وی اضافه کرد: از ابتدای زمان انتشار ویروس کرونا تاکنون ۱۸ هزار نفردر استان به مراکز درمانی مراجعه و غربالگری شدند که از این تعداد یکهزار و  ۱۵۱ نفر در بیمارستانهای استان بستری شده اند.

یزدانپناه ادامه داد: از مجموع یکهزار و  ۱۵۱ نفری که در بیمارستان های کهگیلوه و بویراحمد بستری شده بودند، یکهزار و ۶۲ مورد ترخیص شدند .

وی گفت:  ۲۰ نفربیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که شرایط آنان رو به بهبود است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =