۶ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۱۹
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83764491
۰ نفر

برچسب‌ها

واکنش فرماندار تفت به انتقادات از رفع محدودیت تردد در شهرستان

یزد- ایرنا- فرماندار تفت در نشست شورای سلامت به انتقادات از رفع محدودیت تردد در منطقه که در فضای مجازی به آن پرداخته شد پاسخ داد و گفت: از مسوولان استان و نمایندگان مجلس موضوع را پیگیری کردم تا با توجه به شرایط خاص این شهرستان محدودیت‌ها ادامه داشته باشد ولی به نتیجه نرسید.

علیرضا نوکار روز شنبه در این نشست افزود: با توجه به اینکه دستور مستقیم رییس جمهوری بود همانند  سایر نقاط شهرستان باید اجرا می‌کردیم ولی روز گذشته تنها در مسیر ده بالا و طزرجان ۲۲ هزار خودرو حضور یافت که فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکردند و با هجوم جمعیت مواجه بودیم.

وی با اشاره به طرح مواسات و همدلی مومنانه گفت: افراد می‌توانند نذورات و نیت خیر خود را از طریق این طرح انجام دهند تا کمک‌ها به صورت مواد خام به دست نیازمندان برسد.

این مسول به ماه رمضان اشاره کرد و گفت: به هیچ عنوان تا اطلاع ثانوی پخت و توزیع غذا برای افطاری نباید صورت گیرد و هرگونه توزیع مواد غذایی گرم ممنوع است.

نوکار ادامه داد: مساجد منطقه تا ۱۵ اردیبهشت ماه جاری برای پیشگیری از کرونا تعطیل است و سازمان تبلیغات اسلامی موظف به نظارت در این زمینه است.

این مسوول به اهمیت تداوم بازدید از واحدهای صنعتی تاکید کرد و یادآور شد: لبنیاتی‌ها و میوه فروشی‌ها تا ساعت ۲۲ می توانند فعالیت کنند و بقیه صنوف تا ساعت ۲۰ می توانند دائر باشند.

نوکار انتقاد دیگری که در فضای مجازی مطرح شده بود را موضوع دفن متوفیان عنوان کرد و گفت: تألم روحی بازماندگان متوفیان برای ما مهم است ولی سلامت مردم برای ما مهمتر است.

وی اضافه کرد: طبق مصوبه کشوری دفن متوفیان کرونایی در گلزارهایی که در محله‌های شهر واقع شدند ممنوع اعلام شد و از سوی دیگر آب منطقه‌ای طی نامه‌ای اعلام کرد با توجه به بالا بودن سطح آب‌های زیرزمینی در و احتمال آلودگی  مکان دفن استعلام شود.

فرماندار تفت ادامه داد: با تدابیری که انجام شد و با استعلام از آب منطقه‌ای، آرامستان واحد شهرستان که بیرون از شهر قرار دارد برای دفن متوفیان کرونایی آماده شد که البته امیدواریم موردی برای دفن نداشته باشیم.

همچنین ریس شبکه بهداشت و درمان تفت گفت: ۷۹ مورد نمونه گیری در این شهرستان انجام شده که ۱۶ نفر آخرین آمار مبتلایان کرونا است.

سید محمود واعظ پور  افزود: در مرحله اول غربالگری ۴۱ هزار نفر مورد پرسش قرار گرفتند و در مرحله دوم تاکنون ۱۹ هزار نفر غربالگری شدند.

وی ادامه داد: تمام کارگرانی که در شهرستان آغاز به کار کردند مورد معاینه پزشکی قرار گرفته و چنانچه مشکوک بودند مورد آزمایش قرار گرفتند.

همچنین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج تفت هم با اشاره به رزمایش مواسات، همدلی و کمک های مومنانه گفت: قبل از آغاز ماه مبارک رمضان ۳۷۵ بسته غذایی بین نیازمندان شهرستان توزیع شد.

سرهنگ سید مصطفی آقایی از برگزاری مانور این رزمایش در نهم اردیبهشت ماه در مصلی قدس خبر داد و گفت: ۱۱۰۰ بسته غذایی بین نیازمندان شهر تفت توزیع می شود.

مرکز شهرستات تفت در ۲۰ کیلومتری یزد قرار دارد .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha