فاضل لنکرانی: همه بر زهد و تقوای آیت‌الله امینی اذعان داشتند

قم-ایرنا- آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با صدور پیام تسلیت به مناسبت رحلت آیت‌الله ابراهیم امینی آورده‌است: وی یکی از شخصیت‌های موفقی بود که همگان بر زهد و تقوا و درایت و بصیرت او اذعان داشتند.

در این پیام که نسخه‌ای از آن  شامگاه شنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده‌است: ارتحال عالم انقلابی و متقی، حضرت آیت‌الله آقای شیخ ابراهیم امینی موجب تاثر و تاسف گردید.

پیام افزوده است: آن عالم ربانی و خدمتگزار عمر خویش را به تعلیم و تربیت و تزکیه نفوس و هدایت و نیز حضور در مناصب مهم انقلاب و نظام مانند مجلس خبرگان و جامعه محترم مدرسین و مجمع تشخیص مصلحت نظام و امامت نماز جمعه قم گذراند.

پیام حاکی است: در همه این دوران مرحوم والد این‌جانب مکرر در مکرر از تیزبینی‌ها و انصاف و دقت‌های  ایشان در جامعه مدرسین و همه صحنه‌های انقلاب و نظام یاد می‌کردند.

پیام ادامه داده است: این مصیبت ثلمه ای سنگین برای انقلاب و حوزه‌های علمیه است که بایدبه محضر مقدس امام زمان (عج) و همه مراجع عظام خصوصا رهبری معظم انقلاب و طلاب و شاگردان و خانواده ایشان تسلیت عرض نموده و خداوند روح بزرگ آن مرد را در این ماه عظیم مهمان سفره گسترده رحمت خویش قرار دهد ان شا الله.

آیت‌الله ابراهیم امینی عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه جمعه، پنجم اردیبهشت ماه جاری، در سن ۹۵ سالگی دارفانی را وداع گفت؛ وی در ماه‌های اخیر چند بار به دلیل بیماری در بیمارستان بستری و مرخص شده بود در روزهای اخیر در بیمارستان شهید بهشتی قم بستری بود.

آن مرحوم (متولد ۱۳۰۴ش) نائب رییس اسبق مجلس خبرگان رهبری، عضو برجسته جامعه مدرسین قم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، امام‌جمعه قم تا سال ۱۳۸۴ و از شاگردان برجسته آیت‌الله بروجردی، امام خمینی و علامه طباطبایی بوده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =