۶ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۴۴
کد خبرنگار: 1936
کد خبر: 83764473
۰ نفر

برچسب‌ها

فصل پنجم کاوش معبد لائودیسه نهاوند آغاز شد

همدان- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نهاوند گفت: پنجمین فصل کاوش معبد لائودیسه به منظور کشف این معبد باستانی در اطراف منطقه دوخواهران و با حضور باستان شناسان برجسته کشور آغاز شد.

محسن جانجان در گفت‌وگو با ایرنا افزود: در ادامه فصل چهارم کاوش لائودیسه، مجوز تازه ای برای کاوش منطقه جدید اطراف دوخواهران صادر شده است.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نهاوند اظهار داشت: سرفصل پژوهشی برای کاوش معبد لائودیسه تعریف شده است و امیدواریم در این فصل نتایج قابل قبولی در حوزه دوره سلوکی شهرستان نهاوند کسب کرده و سرنخی از این معبد کشف کنیم.

وی تاکید کرد: بر اساس ترجمه، کتیبه کشف شده از این معبد که بر سر در بزرگترین معبد نهاوند نصب شده است نشان می دهد چند معبد دیگر نیز در این شهر باستانی وجود داشته است.

جانجان بیان کرد: کشف مجسمه خدایان یونانی و همچنین سکه های یونانی از این منطقه یکی دیگر از مستندات وجود این معبد باستانی است.

وی تاکید کرد: ساخت و سازهای متراکم در منطقه دوخواهران، کار ما را برای کشف معبد باستانی لائودیسه دشوار کرده است.

معبد لائودیسه مربوط به دوره سلوکیان است که به دستور آنتیوخوس فرمانروای آن عصر برای همسرش ساخته شده بود و پیش بینی می شود که بقایای آن در جریان کاوش های باستان شناسی نهاوند از دل خاک بیرون آید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها