۶ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۴۳
کد خبرنگار: 2723
کد خبر: 83764451
۱ نفر

برچسب‌ها

رهاسازی ۱۸ قطعه پرنده وحشی در سراب

تبریز - ایرنا - معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی گفت: به مناسبت روز گرامیداشت روز زمین پاک، ۱۸ قطعه پرنده وحشی در زیستگاه‌های شهرستان سراب رهاسازی شد.

داود غنی پور روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در راستای اجرای سیاست‌های سازمان حفاظت محیط زیست در حفاظت از گونه‌های حیات وحش، ۱۱بهله سار گپه و پنج بهله عقاب طلایی، یک قطعه چنگر نوک سرخ و یک قطعه باکلان تیمار شده که به صورت داوطلبانه توسط بخش خصوصی در مرکز نگهداری حیات وحش تیمار شده بود، در طبیعت شهرستان سراب رهاسازی شدند.

وی با قدردانی از همکاری رسانه‌های استان با حفاظت محیط زیست، افزود: نکته حائز اهمیت در این موضوع، همکاری علامندان و دوستداران حیات وحش و طبیعت با سازمان حفاظت محیط زیست در تیمار و رهاسازی این گونه‌ها بود که نشان دهنده موفقیت بحث‌های آموزشی و ترویجی در فرهنگ سازی برای حفظ محیط زیست در رسانه‌ها است.

وی ادامه داد: خوشبختانه همکاری‌های علامندان به محیط زیست و حیات وحش روز به روز با اداره کل حفاظت محیط زیست استان افزایش می‌یابد.

غنی پور با بیان این‌که حفاظت از محیط زیست وظیفه قانونی تمام شهروندان است، افزود: شهروندان در هر زمانی که با مواردی چون آسیب دیدگی حیوانات وحشی و موارد مشکوک حیات وحش مواجه شدند، با اداره کل و ادارات شهرستان حفاظت محیط زیست استان تماس بگیرند و در صورت امکان حیوان آسیب دیده را به محیط زیست تحویل دهند تا اقدامات تیمار آن توسط همکاران حفاظت محیط زیست انجام شود.

وی در پایان یادآور شد: شهروندان محترم از نزدیک شدن به حیوانات مشکوک به بیماری و درنده اجتناب کنند و در این موارد صرفاً با ادارات محیط زیست شهرستان‌ها و شماره تلفن ۰۴۱-۳۳۳۴۳۵۱۳ اداره کل حفاظت محیط زیست تماس بگیرند تا همکاران حفاظت محیط زیست اقدامات لازم را به عمل بیاورند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =