آیت الله مکارم شیرازی: مرحوم امینی همه جا از حق و حقیقت طرفداری کرد

قم - ایرنا - آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با صدور پیام تسلیت به مناسبت رحلت آیت الله ابراهیم امینی گفت: ایشان نظری صائب و فکری وسیع و گسترده داشت و همه جا از حق و حقیقت طرفداری کرد.

در این پیام که نسخه ای از آن عصر شنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: فقدان اسفناک عالم ربانی آیت الله آقای امینی(ره) موجب نهایت تأسف گردید؛ ایشان در دوران عمر خود با شرکت در نهادهای مختلف نظام اسلامی خدمات فراوانی به اسلام و انقلاب نمود؛ نظری صائب و فکری وسیع و گسترده داشت و همه جا از حق و حقیقت طرفداری کرد.

پیام ادامه یافته است:‌ اینجانب این ضایعۀ بزرگ را به حوزۀ علمیۀ قم و بیت مکرم ایشان تسلیت گفته، برای ایشان علوّ درجات و برای تمامی بازماندگان صبر و اجر فراوان از درگاه خداوند منان مسألت دارم.

آیت‌الله ابراهیم امینی عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه جمعه، پنجم اردیبهشت ماه جاری، در سن ۹۵ سالگی دارفانی را وداع گفت؛ وی در ماه‌های اخیر چند بار به دلیل بیماری در بیمارستان بستری و مرخص شده بود در روزهای اخیر در بیمارستان شهید بهشتی قم بستری بود.

آن مرحوم (متولد ۱۳۰۴ش) نائب رییس اسبق مجلس خبرگان رهبری، عضو برجسته جامعه مدرسین قم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، امام‌جمعه قم تا سال ۱۳۸۴ و از شاگردان برجسته آیت‌الله بروجردی، امام خمینی و علامه طباطبایی بوده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =