اختصاص کمک‌های مالی فرهنگیان به امور خیریه در ماه رمضان

تهران - ایرنا - سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان گفت: امسال به دلیل عدم برپایی سفره‌های افطار به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا، می‌توان هزینه‌های مربوطه را برای کمک به اقشار کم درآمد جامعه، نیازمندان و یا به امور خیریه اختصاص داد.

به گزارش روز شنبه دانشگاه فرهنگیان، رضا کچوئیان با اشاره به تغییر روند انجام اعمال ماه مهمانی خدا و برخی اقدامات و برنامه های از قبل پیش بینی شده فعالان عرصه دانشگاه فرهنگیان در سال جاری، فرصت های مهیا شده در کنار شرایط بحرانی کرونا را آغاز فعالیتی بی نظیر برای نهادینه شدن برخی رفتارهای صحیح در جامعه عنوان کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: امسال به دلیل عدم برپایی سفره های افطار، می توان هزینه های مربوطه را برای کمک به اقشار کم درآمد جامعه، نیازمندان و یا به امور خیریه اختصاص داد.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، با تاکید بر اخلاص، ایمان، ایثار و توکل به خداوند به عنوان محرک های اصلی پیشرفت جامعه در ماه مهمانی خدا گفت: دوران بحران کنونی زمینه ای مناسب برای تقویت و برداشتن گام هایی بلند و اساسی در راستای تحقق این چهار مولفه مهم است.

ماه رمضان فرصتی برای انسجام مسلمانان در مقابل بحران کرونا

 کچوئیان، طی تماس تلفنی با جمعی از روسای استانی، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و اشاره به روزهای سخت و دشوار جهان در رویارویی با بحران کرونا این ماه را فرصتی مناسب برای تجدید حس همدلی، همیاری و انسجام اجتماعی مسلمانان جهان خصوصا مردم نجیب و مومن ایران دانست و گفت: امسال در پرتو آموزه های معنوی و روحانی این ماه، بیش از گذشته شاهد تقویت روحیه ایمانی همه اقشار جامعه خواهیم بود.

وی فرصت و موقعیت موجود را زمانی مناسب برای کسب مهارت معنوی و فهم برخی ضروریات دینی دانست و افزود: ماه رمضان امسال در قیاس با سال های قبل اتصال تک تک مومنان جهان به معبود یگانه بدون حضور در جمع است. چرا که در شرایط فعلی و محدودیت های موجود کسب مهارت های معنوی با امساک از خوردن و انقطاع از جمع، تمرین و ممارست برای اتصال فردی به خدای متعال است. این همان چیزی است که علمای دین اسلام کاملا از آن بهره برده و می برند.

این مقام مسئول، با تاکید بر چهار مقوله اصلی اخلاص، ایمان، ایثار و توکل به خداوند در بیانیه گام دوم انقلاب، دوران بحرانی حال را زمینه ای مناسب برای تقویت و برداشتن گام هایی بلند و اساسی در راستای تحقق این چهار مولفه اساسی اعلام و خاطر نشان کرد: انسان با عزّت نفس بالا و به کارگیری عقل خویش در حد کمال، از تمام توان خود برای دستیابی به اهداف پیش رو بهره می جوید.

وی، ایثار و از خودگذشتگی برخی اقشار جامعه در بحران پیش آمده جهان امروز را ستودنی و قابل ستایش خواند و تصریح کرد: این ویروس با وسیع کردن عرصه خطر برای جمع کثیری از افراد اجتماع تقویت بیش از پیش روحیه ایثار و گذشت و حس همیاری اجتماعی در مقاطع حساس جامعه را به همراه داشته است.

کچوئیان به کارگیری تمهیدات لازم برای تهذیب و تزکیه نفس را از ضروریات برشمرد و  با تاکید بر فرمایش نبی مکرم اسلام (ص) گفت: ماه رمضان ماه رحمت الهی بر همه بندگان است. در این ماه درهای دوزخ بسته و درهای رحمت الهی به سوی بندگان باز است تا هر کس با هدایت و تقرب و پیدا کردن راه کمال خود مسیر پیش را طی کند.

وی تصریح کرد: قطعا فرصت امروز زمانی بسیار مناسب است تا با عبرت گرفتن از وقایع آن و تفکر بر اعمال و رفتار گذشته خود در شرایطی آرمانی با تزکیه و خودسازی، از سنگلاخ های دنیوی عبور و گام های بلندی برای رسیدن به حکمت و تقرب الهی برداریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha