رییس دانشگاه ابن سینا: شیوع کرونا در همدان روند کاهشی دارد

همدان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان گفت: روند بیماری کرونا در این استان از ۲۴ فروردین سالجاری نزولی بوده‌است.

رشید حیدری مقدم روز شنبه در دیدار مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه همدان با وی که به رسم سپاس از خدمات کادر بهداشت و درمان در هفته سلامت برگزار شد اظهار داشت: وضعیت همدان درباره شیوع ویروس کرونا قابل قبول بوده با این وجود امید می رود با کاهش تردد در ماه رمضان شرایط بهتر کنترل شود.

وی با بیان اینکه پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در مرکز آموزشی درمانی سینا فرشچیان و به صورت موردی در مراکز آموزشی درمانی بهشتی و بعثت صورت می گیرد افزود: انتظار می‌رود که در هفته‌های آینده این بیماران در مرکز آموزشی درمانی سینا فرشچیان متمرکز شوند.

مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه همدان نیز با بیان اینکه روند شیوع کرونا در برخی استان‌ها بالا بود، از اقدامات کادر بهداشتی و درمانی همدان برای کنترل بیماری تشکر کرد و گفت: مردم و گروه‌های مردمی در مبارزه با کرونا به صورت جهادی پای کار آمدند که امید می‌رود به زودی شاهد ریشه‌کنی بیماری باشیم و روند عادی به کشور بازگردد.

حجت‌الاسلام عیسی بسطانی با اشاره به اقدامات مرکز خدمات طلاب حوزه علمیه در مقابله با کرونا اظهار کرد: حوزه‌های علمیه و طلبه‌ها به ویژه در برنامه‌های مرتبط با حوزه سلامت خود را خادم مردم می‌دانند.

وی با قدردانی از تلاش رییس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا و کادر زیر مجموعه در مواجهه با کرونا اظهار داشت: برگزاری جلسه با معاون بهداشتی و مرکز بهداشت، همکاری با جمعیت هلال احمر، اطلاع‌رسانی سامانه معرفی شده توسط وزارت بهداشت به جامعه هدف با ارسال پیامک و تماس تلفنی، تهیه بروشور، پوستر و بنر در حوزه های علیمه صورت گرفته است.

وی ضدعفونی خوابگاه‌ها، برنامه‌ریزی برای کاهش مراجعه های حضوری، حمایت از خانواده های مبتلا به این ویروس، فراهم سازی خدمات و مراکز مشاوره تلفنی در زمینه بیماری، توزیع و پخش ۱۵ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده، تولید دستکش یک بار مصرف و ماسک را از دایگر اقدام های صورت گرفته برشمرد.

همزمان با پنجمین روز هفته سلامت با عنوان «روحانیون، نهادهای دینی و همدلی مومنانه در مقابله با کرونا» این دیدار صورت گرفت.

بگفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد تا روز ششم اردیبهشت سالجاری ۸۹ هزار و ۳۲۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و  تعداد جان باختگان کرونا در کشور به پنج هزار و ۶۵۰ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =