آموزش و پرورش برای رفع مشکلات شبکه شاد برنامه‌ریزی کند

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی گفت: اهتمام وزارت آموزش و پرورش برای رفع مشکلات شبکه شاد در راستای دسترسی بهینه دانش آموزان ضروری است.

محمدمهدی شهریاری روز شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور و تعطیلی تمام مراکز آموزشی به دلیل جلوگیری از شیوع این بیماری، افزود: تعطیلی مراکز آموزشی و مدارس موجب بروز برخی مشکلات در فرایند آموزش بین دانش‌آموزان و نگرانی اولیا شده ‌است.

وی با اشاره به برخی ناهماهنگی‌ها در برنامه‌های درسی ارائه شده توسط معلمان در شبکه شاد اضافه کرد: برنامه‌ریزی مناسب وزارت آموزش و پرورش برای جلوگیری از اخلال در فرایند آموزش بین دانش آموزان یک نیاز اساسی است.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش با طراحی نرم‌افزار شاد تلاش دارد تا در شرایط فعلی و به صورت مجازی فرایند آموزش را بین دانش‌آموزان ادامه دهد ولی بر اساس گزارش‌های دریافتی برخی از دانش‌آموزان در استفاده از این اپلیکیشن دچار مشکل شده‌اند که ضروری است وزارت آموزش و پرورش مشکلات موجود در استفاده دانش آموزان از این نرم افزار را رفع کند.

استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در برخی از مناطق استان به دلیل مشکلات اینترنت و نبود سخت‌افزارهای لازم دانش آموزان امکان استفاده از این نرم افزار آموزشی را ندارند، افزود: آموزش و پرورش استان با استفاده از سایر ابزارهای آموزشی روند ادامه تحصیل دانش آموزان در این مناطق را فراهم کند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی هم در این جلسه گفت: با در نظر  گرفتن افزایش حقوق در اسفند سال گذشته، کل پرداختی آموزش و پرورش استان حدود ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان شده که از این میزان، یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان مربوط به حقوق و مابقی مربوط به سایر پرداختی‌هاست.

ابراهیم محمدی با بیان اینکه ۲۹۷ میلیارد تومان معوقات سال گذشته این نهاد است، ادامه داد: از این میزان، ۱۹۱ میلیارد تومان مربوط به پاداش سال ۱۳۹۸ و مرخصی‌های ذخیره بوده که به طور معمول تا تیر پرداخت می‌شود و ۱۰۶ میلیارد تومان مربوط به معوقات پرسنلی و غیر پرسنلی است.

وی بیان کرد: در بخش سرانه دانش آموزی ۹ میلیارد و ۸۱۲ میلیون تومان سرانه دانش آموزی در بخش عادی پرداخت و نسبت به سال ۱۳۹۷، ۲.۲ برابر شده‌است.

وی افزود: برای سرانه دانش آموزی مدارس شبانه‌روزی نیز بیش از ۲۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و استانی اختصاص یافت.

وی با قدردانی از شهرداران و شوراهای شهر استان گفت: سال گذشته، ۶ میلیارد و ۴۸۹ میلیون تومان درآمد آموزش و پرورش استان، حاصل از عوارض پنج درصد شهرداری‌های استان بود که نسبت به سال ۹۷، سه برابر شده‌است.

به گزارش ایرنا مدارس آذربایجان‌غربی از ابتدای اسفندماه به دلیل شیوع کرونا تعطیل است، روند آموزش در استان از طریق شبکه آموزش، شبکه‌های پیام رسان داخلی، توزیع بسته های آموزشی و جزوه‌ها و سایر روش‌های ممکن پیگیری می‌شود.

این استان ۶۰۷ هزار دانش‌آموز و ۳۷ هزار فرهنگی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =