نگرانی سران رژیم صهیونیستی از بروز شورش در سرزمین‌های اشغالی

تهران- ایرنا- روزنامه صهیونیستی هاآرتص از نگرانی سران رژیم صهیونیستی از احتمال نافرمانی مدنی ساکنین سرزمین های اشغالی در اعتراض به محدودیت های ناشی از کرونا خبر داد و نوشت به همین دلیل شورای امنیت ملی این رژیم به نیروهای واحد اطلاعات نظامی ارتش برای سرکوب هر گونه ناآرامی احتمالی اجتماعی آماده باش داده است.

به گزارش روزنامه صهیونیستی هاآرتص، افسران ویژه ، اطلاعاتی را برای جلوگیری از ایجاد ناآرامی اجتماعی در بحبوحه کرونا جمع ‌آوری کرده‌اند.
این روزنامه در ادامه آورده است که اخیرا سربازان واحد اطلاعات نظامی ارتش در مباحثات کمیته منصوب توسط شورای امنیت ملی شرکت کردند که در آن آگاهی لازم برای جلوگیری از شکل گیری ناآرامی اجتماعی بخاطر بحران کرونا پیشنهاد شده است. 
اطلاعات نظامی ارتش تایید کرده که به شورای امنیت ملی برای جمع آوری اطلاعات کمک کرده است.
هاآرتص هفته گذشته گزارش داد که کمیته شورای امنیت ملی دو هفته گذشته در مورد احتمال رویداد یک شورش بخاطر مشکلات اقتصادی، بهداشتی و روحی - روانی برآمده از همه گیری کرونا تشکیل جلسه داده بود.
این کمیته در مورد راه‌های احتمالی برای جلوگیری از چنین شورشی علیه مقامات گفتگو کرده بود. آنها در نظر داشتند بدانند که چگونه در زمان مقتضی خطرات ناآرامی‌ اجتماعی در مقیاس وسیع که منجر به اعتراضات علیه دولت می‌شد را متوقف کنند. 
به گفته افراد حاضر در جلسات انگیزه‌های احتمالی برای ناآرامی از جمله نبود اطمینان به نظام سیاسی مطرح شده است. همچنین با توجه به مشکلات اقتصادی ناتوانی افراد برای پرداخت اجاره، قبوض یا خرید غذا و همچنین نگرانی‌ها در مورد کمبود غذا در مرکز توجه مورد بررسی قرار گرفت. 
چندی پیش فلسطین اشغالی با بحران تخم مرغ مواجه شده بود که در نهایت توانست صف‌های طولانی ایجاد شده برای خرید این محصول غذایی را با واردات از اسپانیا و ایتالیا از بین ببرد.
آمار روز پنجشنبه دفتر خدمات استخدام رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که بیش از ۹۹۵ هزار تن از ساکنان سرزمین های اشغالی از شروع ماه مارس درخواست خدمات بیکاری داده‌اند و نرخ بیکاری به میزان بی سابقه بیش از ۲۷ درصد رسیده است.  
شمار افراد مبتلا به بیماری کووید-۱۹ در فلسطین اشغالی ۱۵ هزار و ۵۸ و فوتی‌های ناشی از آن ۱۹۴ مورد گزارش شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha