لزوم شفاف‌سازی موضوع واگذاری شرکت زغالسنگ کرمان به دالاهو

کرمان - ایرنا - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار رسیدگی فوری به موضوع واگذاری شرکت زغالسنگ کرمان به شرکتی به نام دالاهو شد.

 محمدرضا پور ابراهیمی شامگاه شنبه در نامه خود آورده است: اخیرا خبرهایی مبنی بر موضوع واگذاری شرکت زغالسنگ کرمان به شرکتی به نام دالاهو باعث مطرح شدن برخی شبهات و متعاقب آن نارضایتی گسترده کارگران زحمتکش شرکت معادن زغالسنگ کرمان شده است.

وی اضافه کرده ؛اگر چه این موضوع در بیانیه ای از سوی مدیرعامل شرکت زغالسنگ کرمان تا حدی تشریح شده ولی همچنان شبهات و نگرانی های خاص کارگران این مجموعه به قوت خود باقی است. 
پور ابراهیمی در ادامه این نامه بیان می کند،  اوایل هفته جاری ضمن تماس تلفنی با مدیرعامل  صندوق فولاد کشور از ایشان جهت شفافسازی موضوع مذکور درخواست خود را مطرح نمودم لیکن تاکنون هیچگونه اقدامی مبنی بر اظهار نظر رسمی مدیران ارشد صندوق بازنشستگی کشوری مبنی بررفع دغدغه کارگران معادن این شرکت انجام نگردیده است. 
نماینده مردم کرمان و راور در ادامه نامه اش به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی چنین گفت: بر این اساس و به منظور جلوگیری از توقف تولید به دلیل تجمعات کارگری به واسطه فضای ایجاد شده در معادن این شرکت از جنابعالی درخواست می شود سریعا نماینده تام الاختیار آن وزارتخانه به همراه تیم مدیریتی صندوق فولاد کشور به کرمان اعزام تا با توجه به وجود شبهات مطرح شده در فضای مجازی و فضای میدانی پاسخ های لازم به مسئولان استان و شهرستان و نیز به نمایندگان کارگران شرکت زغالسنگ درشهرستان های راور، زرند و کوهبنان ارائه و در این خصوص شفاف سازی کامل بابت واگذاری و یا عدم واگذاری به شرکت دالاهو و نیز ماهیت و نوع مالکیت این شرکت ارائه شود. 
پورابراهیمی همچنین بیان کرد: شواهد و قرائنی مبنی بر امکان وجود اخلال در عملکرد و فعالیت های تولیدی این شرکت مهم که خوراک شرکت ذوب اصفهان را تامین می کند به بهانه های مطروحه در فضای مجازی و حقیقی نیز وجود دارد که در این خصوص درخواست می شود سریعا موازی با درخواست اول هماهنگی لازم با وزارت اطلاعات و نیز مدیرکل اطلاعات استان کرمان انجام تا در صورت اثبات موضوع با خاطیان به شدت برخورد شود تا در آینده شاهد توقف فعالیت در این شرکت مهم نبوده که قطعا توقف تولید باعث ضرر و زیان کارگران و بازنشستگان صندوق فولاد که صاحبان اصلی این شرکت هستند، میشود. 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با توجه به لزوم پاسخگوئی به درخواست های صنفی کارگران معادن زغالسنگ همانند اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، اجرای دائمی قراردادهای کارگران به منظور ایجاد امنیت شغلی بیشتر، افزایش ضریب شغل سخت و زیان آور از ۱.۵ به ۲ ، حل مشکل مسکن کارگران مذکور و نیز سایر مواردی که در جلسات مستمر با جنابعالی و سایر معاونین و مدیرانی ملی و استانی مطرح شده است ضرورت ارائه پاسخ و اقدامات فوری و سریع آن وزارتخانه برای حل مشکلات این قشر زحمتکش کاملا ضروری به نظر می رسد.

وی اضافه کرده ؛ قطعا در این خصوص پاسخگوئی اول مشکلات این کارگران مدیرعامل شرکت زغالسنگ کرمان بوده که به عنوان مدیر اجرائی آن وزارتخانه مکلف به پیگیری تمامی موضوعات و حل مشکلات مطروحه با حمایت مدیران صندوق فولاد کشور و نیز پشتیبانی معاونین وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با مدیریت جنابعالی می باشد و هیچگونه عذری از مدیرعامل شرکت زغالسنگ کرمان در صورت عدم حل مشکلات مذکور پذیرفته نخواهد بود. 
این نماینده مجلس در پایان نامه خود با اظهار امیدواری که با دستور عاجل اقدامات فوری از سوی آن وزارتخانه انجام شود و تاکید کرده است ، مسلما در صورت تاخیر در انجام درخواست مذکور موضوعات مد نظر از طریق سوال در کمیسیون اقتصادی مجلس در دستور کار قرار خواهد گرفت.

معادن زغالسنگ سه شهرستان زرند، کوهبنان و راور در شمال استان کرمان دارای سه هزار کارگر هستند که طی روزهای اخیر تجمعاتی را مقابل دفاتر امام جمعه و فرمانداری های این شهرستانها برای رسیدگی به مشکلات خود داشته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =