۷۰ دفتر پیشخوان همدان به شبکه دولت وصل شد

همدان- ایرنا- مدیرکل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری همدان گفت: ۷۰ دفتر پیشخوان در این استان به شبکه دولت وصل شده تا پیگیری امور مردم از این طریق صورت گیرد.

محمدحسن میرزایی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: ۱۳۰ دفتر پیشخوان در همدان وجود دارد که ۶۰ مورد آن به شبکه دولت وصل نبوده و تا نیمه نخست امسال این دفاتر هم به شبکه دولت وصل می شوند.

وی اضافه کرد: با وجود اتصال دفاتر پیشخوان به شبکه دولت ولی تا زمان رسیدن به شرایط عادی در زمینه شیوع ویروس کرونا و به منظور پیشگیری از ازدحام در این مکان ها، اجازه پیگیری امور اداری از این دفاتر داده نشده است.

مدیرکل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری همدان ادامه داد: با این وجود در حال حاضر برای ثبت درخواست و پیشگیری امور اداری مردم، به صورت آزمونه (پایلوت) هفت دفتر پیشخوان دولت پیش بینی شده است و مردم می توانند برای پیگیری امور اداری به این مراکز مراجعه کنند.

وی توضیح داد: با توجه به اتصال دفتر پیشخوان به شبکه دولت، شهروندان برای پیگیری امور اداری و خدماتی از جمله دریافت کنتور آب و گاز نیازی به حضور در اداره مربوطه ندارند بلکه از طریق ثبت درخواست در دفتر پیشخوان می توانند مطالبه خود را پیگیری کنند.

وی ادامه داد: پس از ثبت درخواست در دفاتر پیشخوان، این نامه به نهاد مربوطه ارسال شده و آنها پس از پیگیری درخواست پاسخ را به دفتر پیشخوان داده و به صورت اتوماتیک پیامکی برای متقاضی به عنوان پیگیری جواب درخواست از دفتر پیشخوانی که نامه را ثبت کرده ارسال می شود.

مدیرکل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری همدان افزود: این اقدام علاوه بر اینکه از ازدحام مردم در اداره ها و تلف شدن وقت آنها جلوگیری می کند موجب آسان سازی فرایند دسترسی، کاهش مراجعات مستقیم مردم به دستگاه های اجرایی و کاهش تردد آنها به اداره ها می شود.

میرزایی با بیان اینکه این برنامه با هدف امکان دسترسی سریع و آسان مردم به خدمات اداره ها صورت گرفته است افزود: از این پس مکاتبات مردم با اداره ها از طریق دفاتر پیشخوان دولت صورت می گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha