یک واحد اغذیه‌فروشی در مهاباد پلمب شد

مهاباد- ایرنا- مدیر بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت مهاباد گفت: در راستای تشدید نظارت بر بازار در گام دوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، چهار واحد کبابی متخلف در این شهرستان شناسایی و یک واحد از آنان پلمب شد.

قاسم امینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این واحد کبابی متخلف به علت ثبت‌نام نکردن در سامانه سلامت، آشنا نبودن به پروتکل‌های بهداشتی و فعالیت خارج از دستورالعمل پلمب شده است.

وی اضافه کرد: صاحبان سه واحد دیگر نیز ضمن دریافت اخطاریه به صورت داوطلبانه اقدام به تعطیلی واحدهای خود کردند.

وی با بیان اینکه بازاریان و کسبه مهاباد قبل از بازگشایی واحدهای صنفی خود باید در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند، ادامه داد: با اعلام ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونای این شهرستان تمام واحدهای صنفی غذاخوری‌ها، کبابی‌ها، ساندویچ و فست فودها تا اطلاع ثانوی تعطیل بوده و حق ارائه خدمات حتی به صورت بیرون‌بر را نیز نخواهند داشت.

وی ادامه داد: در این مدت تنها واحدهای صنفی غذاهای آماده که دارای پروانه کسب در این حوزه هستند، حق ارائه خدمات آن به صورت بیرون‌بر دارند.

فعالیت واحدهای صنفی مهاباد در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا با هماهنگی ستاد مبارزه با کرونای این شهرستان نزدیک به ۲ ماه قبل تعطیل شد.

مدیر بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت مهاباد اظهار داشت: شهروندان درصورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره گویای ۱۹۰ یا تلفن ۴۲۴۴۲۲۵۰ واحد بهداشت محیط مهاباد تخلفات بهداشتی را گزارش دهند.

وی از شهروندان خواست مواد غذایی مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های معتبر و تحت نظارت بهداشت و درمان تهیه کنند.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارای ۶ هزار و ۸۰۰ واحد صنفی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha