۶ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۲۵
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 83763393
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۹ کیلومتر راه جدید در ایلام احداث شد

ایلام - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: طی سال گذشته ۳۹ کیلومتر انواع راه در این استان با اعتبار ۹۰۰ میلیارد ریال احداث شد.

علی اصغر کاظمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال گذشته گام‌های بلندی در راستای بهبود وضعیت حمل و نقل جاده‌ای استان برداشته شد که می‌توان به ایجاد تحرک و شتاب بخشی مناسب برای ارتقای برخورداری از میزان سطح بزرگراه و راه روستایی اشاره کرد.

وی توسعه و بهسازی راه‌های روستایی و فرعی استان را یکی از اولویت‌های اصلی این اداره کل دانست و افزود: سال گذشته و با وجود کمبود اعتبار پروژه‌هایی در تمام روستاها و شهرستان‌های استان تعریف شد.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام یادآور شد: در این مدت( سال گذشته) ۱۳۰ کیلومتر از راه های فرعی و روستایی استان با اعتباری افزون بر ۷۰۰ میلیارد ریال بهسازی و تکمیل شد.

کاظمی با اشاره به دیگر فعالیت‌های انجام‌ شده این اداره کل تاکید کرد: احداث ۵۳ کیلومتر بزرگراه و ۳۹ کیلومتر راه اصلی و حفاری چهار هزار و ۲۰۰ متر تونل از دیگر اقدامات مهم اداره کل راه و شهرسازی ایلام در سال گذشته بوده است.

وی اضافه کرد: در سال جاری نیز تلاش برای به ثمر رساندن و بهره‌برداری از طرح‌های بزرگی آغاز شده که تلاش می‌شود با همت مضاعف و حمایت‌های مدیران استانی و کشوری نسبت به اتمام و آغاز بکار این طرح‌ها با جدیت بیشتری عملیاتی شود.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام ادامه داد: تکمیل مسیر چهارخطه کردن مسیر ایلام - مهران، آغاز بکار پروژه پل زال - موموری - مرز چیلات، تکمیل تونل دوم راه کربلا، آغاز پروژه راه آهن ایلام و شروع بکار تونل دوم آزادی در مسیر ایلام - سرابله از مهمترین پروژه های در دست اجرای این اداره کل در سال جاری است.

استان ۲۰ هزار کیلومتر مربعی ایلام در غرب کشور و همسایگی عراق دارای ۱۳۰ کیلومتر بزرگراه، ۶۷۰ کیلومتر راه اصلی، ۸۹۱ کیلومتر راه فرعی و یک هزار و ۶۴۸ کیلومتر راه روستایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =