پلوسی با تعویق انتخابات آمریکا مخالفت کرد

تهران- ایرنا- نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان آمریکا تأکید کرد؛ دموکرات‌ها باید اطمینان حاصل کنند که دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور انتخابات ماه نوامبر را به تعویق نمی‌اندازد.

پلوسی جمعه شب در مصاحبه با شبکه ام. اس. ان. بی. سی درباره احتمال بازگشت کرونا و تعویق انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) گفت: می‌دانم که این خطر (شیوع دوباره کرونا) وجود دارد و مردم نگران هستند اما ما باید انتخابات را برگزار کنیم و این کار را خواهیم کرد.
جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پنجشنبه شب گفت که ترامپ تلاش می‌کند انتخابات را به تعویق اندازد و در آن صورت، روسیه دوباره در انتخابات دخالت خواهد کرد.
پلوسی در همین ارتباط و در ادامه انتقادها از ترامپ، گفت: او کارهای زیادی برای تضعیف آمریکا انجام داده است اما نباید اجازه دهیم که دموکراسی ما را تضعیف کند.
رییس مجلس نمایندگان آمریکا ابراز امیدواری کرد که برخی جمهوریخواهان نیز با اقدام احتمالی ترامپ برای تعویق انتخابات مخالفت کنند.
«تیم مورتاف» مدیر ارتباطات ستاد انتخاباتی ترامپ احتمال تعویق انتخابات را رد کرده و درباره اظهارات بایدن گفت که این سخنان «تئوری توطئه یک نامزد شکست خورده است که از واقعیت جدا افتاده است.»
تارنمای هیل نوشت که ترامپ نمی‌تواند به طور یکجانبه زمان انتخابات را تغییر دهد و هر گونه تغییری باید به تأیید کنگره برسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha