۵ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۴
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 83763099
۱ نفر

برچسب‌ها

خبرهای کوتاه کرونا استان سمنان در پنجم اردیبهشت

سمنان- ایرنا- خرید و کاشت حدود ۵۰ اصله نهال به نام و یاد شهدای سلامت، توزیع یکهزار بسته معیشتی در نخستین مرحله از رزمایش مواسات و کمک مومنانه توسط قرارگاه دختران حاج قاسم،توزیع ۳۰ هزار بسته مواد غذایی در مرحله نخست رزمایش همدلی و کمک مومنانه و توزیع یکهزار بسته معیشتی در اولین مرحله از رزمایش مواسات در دامغان از جمله مهم ترین خبرهای مربوط به کرونا استان سمنان در روز جمعه پنجم اردیبهشت بود.

شیوع کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تا به حال دست کم ۲ و نیم میلیون نفر را در جهان مبتلا کرده است، در ایران از ظهر دیروز یکهزار و ۱۶۸  بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و جمع تعداد مبتلایان قطعی به این ویروس را به۸۸ هزار و ۱۹۴  نفر رساند. از این تعداد تا به حال پنج هزار و ۵۷۴ نفر فوت و ۶۶ هزار و ۵۹۶ نفر نفر بهبود یافته اند.

از آغاز شیوع این ویروس در جهان، خبرهای مربوط به آن در صدر اخبار دنیا قرار دارد و  این ویروس با درنوردیدن بسیاری از کشورها،  مکان های عمومی زیادی را در شهرهای مختلف دنیا به تعطیلی کشانده است.

اخبار کوتاه کرونا استان سمنان در روزی که گذشت:

معصومه کمشی‌کمر معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان سمنان گفت: همزمان با شیوع کرونا، «قرارگاه دختران حاج قاسم» فعالیت خود را به منظور مبارزه با این بیماری و کمک‌رسانی به بیماران و خانوده‌هایشان آغاز کرد  و دختران قرارگاه حاج قاسم وابسته به این معاونت، یک‌هزار بسته معیشتی در نخستین مرحله از رزمایش مواسات و کمک مومنانه، میان خانواده‌های نیازمند این استان توزیع کردند.

*

سردار سرتیپ حمید دامغانی فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان در حاشیه برگزاری رزمایش همدلی و کمک مومنانه در سالن ورزشی ۹ دی بسیج سمنان گفت: مرحله نخست رزمایش همدلی و کمک مومنانه در آستانه آغاز ماه مبارک رمضان با بسته بندی و توزیع ۳۰ هزار بسته مواد غذایی آغاز شد که در این رزمایش ۳۰ هزار بسته و در مرحله بعدی که نیمه رمضان بسته بندی می‌شود می شود  ۳۰ هزار بسته دیگر در استان سمنان توزیع می‌شود. 

*

معصومه کمشی‌کمر معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان سمنان گفت: خواهران طلبه مدارس علمیه خواهران این استان اقدام به خرید و کاشت حدود ۵۰ اصله نهال به نام و یاد شهدای سلامت کل کشور کردند و  بانوان طلبه مدارس علمیه خواهران کل استان در اقدامی خودجوش، به نام شهدایی که جان خود را در مبارزه با ویروس کووید ۱۹ و بیماری کرونا از دست دادند، ۵۰ اصله نهال را در مدارس خود کاشتند.

*

مهدی رومنانی رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) بخش امیرآباد دامغان گفت: یکهزار بسته معیشتی در اولین مرحله از رزمایش مواسات و کمک مومنانه، بین یکهزار خانواده نیازمند این بخش توزیع شد و نیازمندان بخش امیرآباد در راستای منویات مقام معظم رهبری، رزمایش همدلی و کمک مومنانه، از اقلام ویژه طرح بهره‌مند شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =