رییس پلیس راه: ترافیک در مناطق ییلاقی تفت و مهریز سنگین است

یزد- ایرنا - رییس پلیس راه یزد با بیان اینکه تردد خودروها در مسیر منتهی به روستاهای دهبالا و تنگچنار در مناطق ییلاقی شهرستان‌های تفت و مهریز نسبت به سایر مناطق استان سنگین تر است از رانندگان خواست برای پیشگیری از حوادث در موقع رانندگی مقررات را رعایت کنند.

سرهنگ سیدعلی آسیایی عصر جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: رعایت فاصله طولی، سرعت مجاز و توجه به مقررات توسط رانندگان موجب پیشگری از بسیاری حوادث است .

وی ادامه داد: سایر جاده‌های روستایی منتهی به مناطق خوش آب و هوای استان یزد پردد است ولی ترافیک عادی و روان است و مشکلی در این ارتباط وجود ندارد .

رییس پلیس راه یزد در عین حال تاکید کرد: با توجه به بیماری کرونا در حال حاضر بسیاری از سفرها به خصوص در روزهای تعطیل هفته توسط مردم غیرضروری است .

آسیایی بیان کرد: برای پیشگیری از بیماری کرونا باید رانندگان و مردم همچنان به طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی احترام بگذارند و آن را رعایت کنند.

وی از مردم و مسافران خواست با توجه به حجم ترافیک بالا نسبت به مدیریت زمان در هنگام برگشت از مناطق ییلاقی برنامه ریزی کنند تا با تاریک شدن هوا و عرض کم جاده در مناطق کوهستانی با مشکل مواجه نشوند .

مرکز شهرستان‌های تفت و مهریز که به ترتیب در ۲۰ و ۳۰ کیلومتری شهر یزد قرار دارند، جزو مناطق ییلاقی استان یزد محسوب می‌شود و در روزهای تعطیل شاهد حضور مردم در روستاهای کوهپایه ای این مناطق است.

استان یزد ۶۸۱ کیلومتر بزرگراه، ۶۵۷ کیلومتر راه اصلی، ۹۸۰ کیلومتر راه فرعی، ۲هزار و ۲۵۰ کیلومتر راه روستایی دارد که از مجموع راه‌های آن هزار و ۲۶۷ کیلومتر جزو راه‌های شریانی و ملی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha