استاندار اردبیل: محصولات گلخانه‌ای پارس آباد صادر می‌شود

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: محصولاتی که در شهرک گلخانه‌ای پارس‌آباد تولید می‌شود به کشورهای همسایه شمالی و نیز حوزه حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود.

 اکبر بهنامجو روز جمعه در حاشیه بازدید از شهرک گلخانه‌ای پارس‌آباد تشریح کرد: این شهرک به مساحت یک‌هزار و ۶۰۰ هکتار توسط جهاد کشاورزی احداث شده است.

وی با بیان اینکه افزایش تولید و کشت گلخانه‌ای در سال جهش تولید برنامه‌ریزی شده، از هدفگ‌ذاری برای توسعه ۳۵۰ هکتاری کشت گلخانه‌ای در این شهرستان خبر داد.

استاندار اردبیل اظهارداشت: در سال گذشته ۵۰ هکتار گلخانه در این شهرستان به بهره‌برداری رسید و این در حالی است که قبل از آن تنها۱۰ هکتار کشت گلخانه‌ای در آن انجام می‌شد.

او گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود تولید محصولات گلخانه‌ای به ۱۲۰ هزار تن افزایش یابد که این موضوع جهش بسیار خوبی در حوزه تولید گلخانه‌ای است.

استاندار اردبیل در بازدید از مجموعه ۱۰ هکتاری تولید لوبیا نیز افزود: این مجموعه محصولات خود را با برند استان به قطر و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می‌کند.

بهنامجو با اشاره به زیرساخت‌های موردنیاز چون برق، گاز و آب در این منطقه از تلاش برای تامین این زیرساخت‌ها خبر داد و افزود: فاز اول برق‌رسانی به این شهرک انجام شده و اجرای فاز بعدی نیز با وزارت نیرو توافق شده است.

وی گفت: انتقال خط دوم گاز نیز با وزارت نفت توافق شده است.

پارس‌آباد در شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha