اعزام امداد هوایی هلال احمر به شمشک برای نجات کوهنوردان گرفتار بهمن

تهران- ایرنا- معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام از اعزام تیم امدادهوایی هلال احمر به شمشک برای نجات ۴ کوهنورد گرفتار در بهمن خبر داد.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی جمعیت هلال احمر، حامد سجادی دراین‌باره گفت: وقوع بهمن در ارتفاعات کوهستانی شمشک یک نفر را حبس کرد و ۳ نفر هم پشت دیواره بهمن گرفتار شدند که دقایقی پیش تیم واکنش سریع استان به همراه بالگرد برای نجات آنها به محل حادثه اعزام شدند.
وی گفت: با توجه به صعب العبور بودن این منطقه و احتمال وقوع دوباره‌ی بهمن بالگرد ابتدا ۳ نفر گرفتار پشت دیواره بهمن را نجات خواهد داد و پس از آن به همراه تیم کوهستان که در محل حادثه مستقر شده‌اند برای نجات یک نفر محبوس شده زیر بهمن اقدام خواهد کرد.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: بالگرد پس از رسیدن به محل حادثه و نجات ۳ نفر، به همراه تیم زمینی که پیش‌تر به محل حادثه اعزام و مستقر شده بودند به بالای دره خواهد رفت تا بتواند یک نفر محبوس شده زیر بهمن را هم نجات دهد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات امروز (جمعه) اعلام کرد: ظهر امروز سقوط بهمن در کوهستان های شمشک (شمال شرقی پایتخت) منجر به مفقودی ۴ کوهنورد شده است که ۳ نفر پیدا شده و جست و جوی برای یکی از مفقودان همچنان ادامه دارد.

حسن فراهانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از گزارش سقوط بهمن حوالی ساعت ۱۳ و ۳۰ در ارتفاعات کلکچال شمشک، بلافاصله ۴ تیم امداد و نجات و تیم آنست (سگ های جستجوگر) و بالگرد هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند.

وی تصریح کرد: پیش از رسیدن امدادگران ۳ کوهنورد توسط نیروهای محلی پیدا شدند و تیم های هلال احمر به همراهی نیروهای آتش نشانی، مسئولان پیست اسکی و بومیان منطقه در جستجوی یکی از کوهنوردان گمشده هستند.

شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی متشکل از شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه دو تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده؛ این شهرستان دارای کوه‌ها، روددره ها و محل عبور رودخانه جاجرود به سد لتیان و به همین علت در تمامی فصول با استقبال چشمگیر گردشگران و کوهنوردان مواجه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha