جشن رمضان ویژه مددجویان کمیته امداد در تهران برگزار نمی‌شود

تهران- ایرنا- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران اعلام کرد: برای مقابله با بیماری کرونا، امسال جشن رمضان برای مددجویان این نهاد در سطح استان تهران برگزار نخواهد شد.

حسین فتح آبادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به برگزار نشدن این مراسم اشاره کرد و توضیح داد: جشن رمضان همه ساله از افطار تا سحر در بوستانها و باغ موزه ها منتخب استان برگزار می‌شد تا مددجویان تولیدات خود را به فروش برسانند.  

وی با بیان اینکه سلامت مددجویان این نهاد حائز اهمیت است گفت: کمیته امداد در این راستا بسیاری از برنامه های اجتماعی و فرهنگی خود را لغو کرده است.

نخستین روز ماه مبارک رمضان از ششم اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد.  

۵ هزار و ۴۵۸ مددجو صاحب شغل شدند

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان تهران افزود: سال گذشته زمینه اشتغال ۵ هزار و ۴۵۸ نفر با اعتبار۱۱۰ میلیارد تومان از محل بند ب تبصره ۱۶(تسهیلات بانک‌ها)، اشتغال روستایی و صندوق امداد ولایت انجام شد.  

این مسئول کمیته امداد استان تهران اضافه کرد: همچنین یکهزار و ۷۷۲ نفر کاریابی و چهار هزار و ۹۰۰مددجو آموزش مهارتی را فرا گرفتند.  

فتح آبادی با بیان اینکه امسال نیز ۲۰۳ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای مددجویان استان در نظر گرفته شده است، افزود: میزان این تسهیلات ۵ تا ۸۰ میلیون تومان (بستگی به نوع طرح)،   سود آن ۴ درصد و بازپرداخت آن ۶۰ ماهه خواهد بود.

به گفته وی امسال زمینه اشتغال بیش از ۶ هزار نفر مددجو و همچنین ۴ هزار نفر در بخش کاریابی و ۵ هزار در بخش آموزش مهارتی مدنظر است.

معاون اشتغال کمیته امداد استان تهران گفت: شهرستانهای شهریار، ورامین و  قدس بیشترین میزان تسهیلات به مددجویان را به خود اختصاص داده اند.  

فتح آبادی همچنین از تعویق مهلت سه ماهه برای باز پرداخت تسهیلات بانکی خبرداد و گفت: با مساعدت بانک‌های عامل بازپرداخت تسهیلات بانکی در زمان شیوع بیماری کرونا و تعطیل بودن بسیاری از واحدهای اقتصادی در ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت ماه به تعویق افتاده است.  

کمیته امداد استان تهران ۷۴ هزار خانواده را تحت پوشش خود قرار داده است.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha