سوریه خبر لغو تحریم‌های واشنگتن علیه دمشق را دروغ خواند

تهران-ایرنا- "علی غانم" وزیر نفت سوریه پنجشنبه شب گفت: اخبار منتشر شده در خصوص لغو تحریم‌های واشنگتن علیه دمشق دروغ است.

به گزارش تارنمای شبکه خبری "روسیا الیوم"، غانم در گفت‌وگو با شبکه "السوریه" با بیان این که اخباری مبنی بر لغو تحریم‌های آمریکا تنها جنبه رسانه‌ای دارد، افزود: تحریم‌ها علیه سوریه ادامه دارد.

وی تصریح کرد، مشکلات سوریه برای تأمین فراورده‌های نفتی همچنان پابرجاست.

غانم در خصوص تأثیر کاهش قیمت جهانی نفت بر فراورده‌های نفتی در سوریه گفت، مشکلاتی که در خصوص بیمه فراورده‌های نفتی وجود دارد موجب افزایش قیمت نفت در این کشور شده است.

وی ادامه داد، نرخ مشتقات نفتی در سوریه تحت تأثیر قیمت‌های جهانی قرار نگرفته است، چرا که دولت همچنان به سیاست خود مبنی بر حمایت از این بخش ادامه می‌دهد.

این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که سه‌شنبه گذشته قیمت نفت پایه وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا برای تحویل در معاملات ماه می (۱۲ اردیبهشت) به منفی ۳۷ دلار و ۶۳ سنت در هربشکه سقوط کرد.

غانم یادآور شد، تحریم‌ها و محاصره اقتصادی (غرب و در رأس آنها آمریکا) موجب شده است که بهای نفت در سوریه نسبت به بهای جهانی آن متفاوت باشد.

وی گفت که نفت سوریه از طریق دوستان تأمین می‌شود، اما تحریم‌ها علیه کشورهای دوست نیز وجود دارد.

آمریکا در اقدام غیر انسانی پس از آغاز جنگ داخلی در سوریه در سال ۲۰۱۱ با تمرکز بر تحریم صنایع پتروشیمی سوریه،  این کشور را تحریم کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =