۴ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۰۱
کد خبرنگار: 2186
کد خبر: 83762455
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات اجرایی پارک جنگلی ایزدشهر آغاز شد

ساری - ایرنا - عملیات اجرایی فاز نخست پارک جنگلی ایزدشهر با اعتباری بالغ بر چهار هزار میلیارد ریال روز پنجشنبه با حضور استاندار مازندران و مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، در این مراسم از کتابچه طرح پارک جنگلی ایزدشهر هم رونمایی شد ، پارکی که قرار است در سه هزار و ۴۸۲ هکتار ایجاد شود.

استاندار مازندران  در مراسم رونمایی از طرح و آغاز عملیات اجرایی پارک جنگلی ایزدشهر، اجرای این نوع پروژه ها را برای توسعه دیگر بخش ها ضروری خواند و گفت: در حوزه گردشگری طبیعی و دریایی، ظرفیت های کمتر دیده شده ای در استان وجود دارد که اگر بستر آن را برای سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم کنیم و فرآیند اعطای مجوزها را تسریع نماییم، موجب توسعه پایدار، اشتغال و رفاه و رضایتمندی مردم می شود.

احمد حسین زادگان  با بیان این که این پروژه ارزشمند با همکاری و تعامل بخش های مختلف در شهرستان صورت پذیرفته است، افزود: در غرب مازندران و دیگر نقاط استان، که به دلیل ویژگی های خاص طبیعی، سرمایه گذار مایل به سرمایه گذاری است همه باید کمک کنند تا سراسر مازندران در حوزه های مهمی نظیر گردشگری توسعه پیدا کند.

وی با اشاره به این که در حوزه گردشگری دریایی، ۱۳۴ اسکله برای نقاط مختلف ساحل شناسایی و مجوزات آن ها از سوی دستگاه های مسئول صادر شده و در سازمان بنادر نیز مطرح شده است، عنوان کرد: در فاز اول مجوز ۴۳ اسکله صادر شده و سرمایه گذاران می توانند برای سرمایه گذاری مراجعه نماند.

استاندار مازندران با اعلام این که اعتبار خوبی وزارت راه برای راه دسترسی در مرزن آباد گذاشته که موانع ترافیکی را رفع و دسترسی را برای ورود گردشگران به غرب استان آسان تر می کند، گفت: موضوع استفاده از ظرفیت های طبیعی و بوم گردی در غرب استان، با انتخاب تیمی و تسهیلگران و مجموعه گردشگری و بنیاد مسکن؛ مکان های روستایی با بافت باارزش و حفظ شده به تعداد ۱۶۰ روستا در فاز نخست شناسایی شده که می تواند با سرمایه گذاری به تحقق برسد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha