رزمایش کمک مومنانه در ملایر آغاز شد

همدان- ایرنا- نخستین مرحله رزمایش همدلی و مواسات با عنوان کمک‌ مومنانه در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب برای کمک به اقشار آسیب‌دیده از ویروس کرونا عصر پنجشنبه در شهرستان ملایر آغاز شد.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر روز پنجشنبه در حاشیه این رزمایش در جمع خبرنگاران افزود: توزیع نخستین مرحله رزمایش کمک مومنانه در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بین چهار هزار نیازمند ملایری آغاز شد.

سرهنگ سیدجواد حسینی بیان کرد: با همدلی و هم‌افزایی تمامی دستگاه‌های اجرایی، نهادهایی همچون بهزیستی، کمیته امداد، اوقاف و امور خیریه و کمک‌های مردمی این اقدام خیر نیک برای کمک به نیازمندان و اقشار آسیب‌دیده از کرونا انجام شد.

وی گفت: همچنین بسیجیان، پایگاه‌های مقاومت بسیج، حوزه‌های مقاومت و رده‌های مختلف اقشار بسیج پای کار آمدند و امروز /پنجشنبه/ نخستین مرحله توزیع بسته‌های معیشتی بین چهار هزار نیازمند ملایری آغاز شد.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر ادامه داد: در مرحله نخست ۶ هزار نیازمند در سطح شهرها و روستاهای ملایر توسط کمیته شناسایی و پایگاه‌های مقاومت بسیج شناسایی شد که تمامی این افراد خارج از پوشش نهادهایی حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی هستند.

سرهنگ حسینی بیان کرد: اولویت ما در توزیع بسته‌های معیشتی در مرحله بعد، خانواده‌های زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی است و امیدواریم بتوانیم در سه مرحله این رزمایش به نیازمندان این شهرستان در این بحران کمک کنیم.

وی ارزش هر بسته معیشتی را بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت: در مرحله نخست رزمایش کمک مومنانه حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای تهیه این کمک‌ها هزینه شد.

سرهنگ حسینی اظهار داشت: مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه همزمان با میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) در نیمه رمضان و مرحله سوم در عید سعید فطر اجرا می‌شود.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر نیز بیان کرد: از این تعداد ۲ هزار بسته حمایتی با مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان توسط اوقاف و امور خیریه این شهرستان تهیه شده است.

پژمان جعفری افزود: این کمک‌ها در راستای طرح ضیافت و همدلی با عنوان کمک مومنانه تهیه و بین خانواده‌های نیازمند توزیع می‌شود.

وی گفت: برای هر بسته حمایتی ۳۰۰ هزار تومان از محل درآمد موقوفه شادوران سیف الدوله هزینه شده و شامل اقلامی همچون برنج، مرغ، ماکارونی، قند و شکر، کنسرو ماهی، روغن و خرما و پنیر است.

رزمایش «مواسات،‌ همدلی و کمک مومنانه» بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب صورت گرفت و برای اجرای این رزمایش تمام نهادهای دولتی و مردمی وارد عرصه شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها