عضو کمیته امنیت پارلمان عراق : اخراج اشغالگران لازم الاجرا است

بغداد - ایرنا - «کاطع الرکابی»، عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق امروز (پنجشنبه) تاکید کرد که تصمیم اخراج نیروهای آمریکایی از خاک این کشور برای هر نخست وزیری که در آینده انتخاب شود، لازم الاجرا است.

الرکابی در گفت و گو با خبرگزاری «المعلومه» اظهار کرد که بیشتر جناح های سیاسی از تصمیم اخراج نیروهای خارجی از جمله آمریکا از خاک عراق حمایت می کنند و آنچه که در پارلمان تصمیم گرفته شد برای هر نخست وزیری که در آینده انتخاب شود لازم الاجرا است و او باید طبق برنامه ای زمان بندی آن را انجام دهد.

عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق گفت که اخراج نیروهای آمریکایی یکی از اولویت های رییس دولت (نخست وزیر) آینده خواهد بود و این همان چیزی است که ما منتظر اجرای آن هستیم.

وی ادامه داد که تعیین جدول زمانی ویژه برای اخراج، منوط به موضع دولت و هماهنگی با طرف مقابل است.

پس از حملات اواخر سال گذشته میلادی نیروهای تروریست آمریکایی (سنتکام) به مقر الحشد الشعبی،  ترور فرماندهان و هدف قرار دادن پایگاه های نیروهای عراقی در چندین منطقه از جمله غرب این کشور که منجر به شهادت و زخمی شدن دهها تن شد، پارلمان عراق قانون اخراج نیروهای خارجی و در راس آنها آمریکا از خاک این کشور را تصویب کرد.

نمایندگان پارلمان در نشست فوق العاده پنجم ژانویه ۲۰۲۰ (۱۵ دی ۹۸) با حضور «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر دولت پیشبرد امور، رای به اخراج نیروهای بیگانه از خاک عراق داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =