بیمارستان شهید ستاری قرچک به دستگاه اکسیژن‌ساز مجهز شد

تهران- ایرنا- رئیس بیمارستان شهید ستاری شهرستان قرچک گفت: به منظور تأمین نیازهای کادر درمانی در رسیدگی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا، بیمارستان قرچک به یک دستگاه اکسیژن‌ساز مجهز شد.

علی‌اصغر حق‌پرست روز پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران توضیح داد: شهرستان قرچک با بیش از ۲۷۰ هزار نفر جمیعت تنها یک بیمارستان دارد و بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این بیمارستان بستری می شوند.

وی با اشاره به تازه تأسیس بودن بیمارستان شهیدستاری و برخی کمبودها در تجهیزات گفت: یکی از مهمترین نیازهای بیماران کرونایی اکسیژن است که با توجه به مصرف ۱۱۰ کپسول در طی شبانه‌روز، هزینه‌های زیادی به مجموعه بیمارستان تحمیل می‌شد که بر اساس تصمیم مسئولان بیمارستان و با کمک معاونت درمان دانشگاه شهید بهشتی، یک دستگاه اکسیژن‌ساز خریداری و در بیمارستان نصب شد.

رئیس بیمارستان شهید ستاری قرچک خاطرنشان کرد: هزینه خرید این دستگاه اکسیژن ساز ۲۲۰ میلیارد تومان بود که بخشی از آن توسط خیران سلامت تأمین شد.

شهرستان قرچک با ۲۷۰ هزارنفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، تا پنجشنبه ۴ اردیبهشت، ۸۷ هزار و ۲۶ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵۴۸۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند، ۶۴ هزار و۸۴۳ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده‌اند و  ۳۱۰۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha